Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

kler

Zajęcia codzienne po wyleczeniu że schizofrenii

Recommended Posts

Jestem w dość stabilnym stanie po wyleczeniu że schizofrenii,nadmieniam,że regularnie pobieram leki.Obecnie przebywam na rencie.Mam pytanie o propozycje zajęć w ciągu dnia,które nie wiązałyby się z wydatkami a także nie wymagały dobrego wzroku gdyż jestem ponadto jednoroczna a na zdrowe oko nosze już silne okulary.Takze czytam ksiazki-1 godzina dziennie,przeglądam internet- 1 godzina dziennie.Na siłownie nie tylko mnie nie stać ale też mam dolegliwości ze strony kręgosłupa.Dodam,że nie jestem muzykalna- odpadają też zajęcia w chórze.Dawniej,kiedy z moim wzrokiem nie było tak złe szydełkowalam i pracowałam jako artysta plastyk.Bede wdzięczna za rozsądne propozycje.Malowac i rysować też nie powinnam dłużej niż godzinę dziennie.Przyznam zresztą,że po chorobie straciłam cierpliwość i trudno mi o zajęcia,które wywołują pozytywne emocje,rzeczy proste stały się trudne.Mam 56 lat.

Edited by kler
Link to comment
Share on other sites

Droga kler,

przede wszystkim muszą to być zajęcia, które sprawiają Ci przyjemność. Ruch i dbanie o zdrowie fizyczne zawsze jeste dobre- możesz to zrobić bez wydawania pieniędzy na siłwoni: spacery, nordic walking, ćwiczenia pilatesowe, streching- które znajdziesz na YT, a które świetnie działają w przypadku problemów z kręgosłupem. MOżesz również poćwiczyć automasaż i relaksację progresywną, która polega na maksymalnym napinaniu i rozluźnianiu z wydechem poszczególnych partii mięśni. Możesz też słuchać audiobooków. Jeśli w Twojej okolicy działa jakaś fundacja, stowarzyszenie zajmujące się np dziećmi, to Twoje doświadczenie jako artysta plastyk może okazać się bezcenną pomocą- nawet, gdybyś mogła prowadzić zajęcia tylko przez godzinę. Niektórzy moi pacjenci w ramach "zajmowania czymś głowy" lubią gotować- lepienie pierogów, toczenie kulek na pyzy, zagniatanie ciasta- fantastycznie pomaga się odprężyć, skupić na czymś innym, angażuje różne zmysły- a ugotowanym jedzeniem można podzielić się z kimś bliskim i spędzić chwile na rozmowie. Jeśli lubisz zwierzęta, możesz zostać tzw domem tymczasowym dla kota lub psa- do momentu, kiedy zwierzak nie znajdzie stałego domu, a z reguły fundacje pokrywają koszty karmy, opieki weterynaryjenj- Ty musisz dać tylko swój czas i opiekę.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.