Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Na spokojnie. Ostatnia sytuacja w sklepie, robiłem drobne zakupy w sklepie, podchodzę do kasy, 2 osoby w kolejce, kładę towar na taśmie, pomiędzy mnie a osoby w kolejce wciska się ochroniarz i mówi mi że mam przejść do innej kasy bo ta jest zamknięta. W 2 sekundy zagotowało się we mnie, miałem ochotę go wysadzić z tego sklepu. 10-20 sekund jest coraz gorzej, zostawiam towar i wychodzę. 15-20 minut spaceru po okolicy oraz Afobam i wracam do względnego spokoju.
W pracy, może to być już od 8 lat albo i dłużej, marnie mnie traktują, zero koleżeństwa, jakoś dawałem radę do czasu ostatnich zmian organizacyjnych, pojawił się nowy przełożony, z poprzednim nie miałem żadnych problemów, natomiast ten, na początku był miły koleżeński wręcz przyjazny, teraz zaczął stosować prymitywne techniki manipulacji. Skutek jest taki że we mnie się gotuje, na początku nie dawałem po sobie poznać, udawało się to tłumić. Teraz jestem tak naładowany że każdy najdrobniejszy nacisk, może spowodować kontratak. Obawiam się że jak ktoś mi stanie na drodze to go zatłukę. Staram się nie reagować, w pracy siedzę 8 godzin, praktycznie się nie odzywam. Trwa to już ze 3-4 miesiące, w międzyczasie byłem na trzy tygodniowym urlopie, pomógł na niecały tydzień, po czym stres wrócił, po Afobamie nie chce mi się nic robić, ale przynajmniej jestem bezpieczny dla otoczenia.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

otrzymuje Pan leki przeciwlękowe i przeciwdepresyjne. Rozumiem, że jest Pan pod opieka lekarza psychiatry. Czy lekarz zalecił Panu również psychoterapię? Z tego co Pan napisał wnioskuję, że ma Pan trudności z poradzeniem sobie ze złością i napięciem i być może z lękiem. Złość to emocja, która szybko narasta, potrafi się skumulować i nieprzepracowana może skutkować agresją. Myślę, że dla Pana wskazana byłaby psychoterapia z zakresu radzenia sobie z emocjami, tak aby umiał Pan sobie poradzić z napięciem emocjonalnym w konstruktywny sposób. Taka terapia może się odbywać również on-line.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.