Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

To stało sie kilka dni temu. Spotkalam sie ze znajomym na jednej ze stacji paliw, była późna godzina. Zaproponował, żebyśmy napili sie kawy i kupił mi latte. Do tej kawy dosypał mi narkotyków. Poczułam sie słabo, powiedzialam, ze z ta kawa jest cos nie tak, ale chyba juz narkotyk zaczął działać i nie dopuszczałam do siebie myśli, że on mógł mi coś dosypać. W sumie było mi chyba wszystko jedno. Tylko powtarzałam, ze coś jest nie tak, bo normalnie inaczej sie zachowuje. Na szczęście mi nic nie zrbił. Pojechałam autem do domu w takim stanie :/ W domu juz ledwo stałam na nogach, mialam problemy z oddychaniem i dopiero tutaj zorientowałam sie, ze jestem pod wpływem jakiś narkotyków, bo zauważyłam w lusterku powiększone źrenice. ( dodam, ze nigdy wczesjiej nic nie brałam)  Ledwo przezyłam, przy płukaniu żołądka zwrocilam jeszcze nierozpuszczone tabletki.

Od czasu kiedy doszłam do siebie czuje sie pusta w srodku, bezduszna, mam jakies dziwne napady lekowe, jest mi wszystko jedno, często chce mi sie płakać  po czym humor powraca. Cos ze mnie uszło. Dodatkowo chyba mam problemy z oddychaniem.

Nie mam z kim o tym porozmawiać i kompletnie nie wiem co z tym zrobic.  

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

przeżyłaś wydarzenie traumatyczne, w którym w wyniku mimowolnie przyjętych narkotyków straciłaś poczucie kontroli nad sobą i sowim zachowaniem oraz podejrzewałaś zagrożenie swojego zdrowia a nawet życia. Narkotyki dosypała Ci osoba, którą znałaś więc w jakimś stopniu jej ufałaś.

To przeżycie może powodować stany lękowe i obniżony nastrój. Uczucie lęku odczuwasz też w swoim ciele czyli np. poczucie duszności, szybsze bicie serca, drżenie mięśni. To są naturalne sygnały lęku. Tego nie musisz się obawiać.

Natomiast dobrze by było gdybyś w bezpiecznej atmosferze porozmawiała z psychologiem o tym co przeszłaś i pomyślała, że lęk który odczuwasz dotyczył jednej, konkretnej sytuacji, która już jest przeszłością i jednej osoby, a nie wszystkich sytuacji społecznych.

Z tej sytuacji możesz wyciągnąć wnioski jak postępować aby ustrzec się podobnego wydarzenia - poczucie, że nie jesteś bezradna też obniży Twój lęk.

Gdyby pomimo to lęk się nasilał lub występował coraz częściej wskazana jest wizyta u lekarza psychiatry.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.