Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Napady lęku, stres


DorotaT
 Share

Recommended Posts

Witam. Jestem 20 letnią dziewczyną, mam problem ze stresem. Kiedy byłam młodsza jakoś to znosiłam ale z czasem mam z tym coraz większe problemy. Podczas ważnych dla mnie dni czuje się okropnie, od momentu kiedy wstanę z łóżka myśle o tym co mnie czeka, co będzie jak nie wyjdzie, trzęsę się, jest mi niedobrze, kręci mi się w żołądku. Mam ochotę ze wszystkiego zrezygnować i poczuć się lepiej. To mi odbiera chęci robienia czegokolwiek. Kiedy robiłam prawo jazdy podchodziłam do praktyki kilkakrotnie mimo to że świetnie jeździłam ale przed egzaminem nogi mi się dosłownie robiły jak z waty, było mi słabo, serce mi waliło jak szalone i zawalałam, ale w końcu się udało. Zrezygnowałam z przystąpienia do matury bo wiem że i tak nie zdam przez to i wiem jaki będzie to dla mnie koszmar. Duży mam problem również ze związkami, nie potrafię się z nikim związać. Związek jest dla mnie czymś negatywnym. Kiedy jednak próbuje jest w porządku, myśle że coś może z tego będzie, ale kiedy widzę że drugiej osobie zaczyna zależeć nagle się wycofuje i tak jest zawsze. Nie wiem co ze sobą zrobić. Dlaczego się tak dzieje? Jak z tym walczyć? 

Link to comment
Share on other sites

@DorotaT

Szanowna Pani,

relacjonuje Pani, że ma problem ze stresem, zamartwianiem się oraz w relacjach. Opisuje Pani, że dolegliwości te utrudniają lub uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie i realizowanie pewnych celów życiowych.

Przy takim natężeniu dolegliwości warto już rozważyć kontakt z psychoterapeutą. Nie ma takiej możliwości, by bez rzetelnej diagnostyki dało się odpowiedzieć na łamach forum, jak rozwiązać te kłopoty, o których Pani mówi. Dopiero po rozpoznaniu ich przyczyn można by zaproponować rozwiązania.

Kontakt z psychologiem, psychoterapeutą jest dobrym pomysłem choćby z tego powodu, że podczas współpracy nauczyłaby się Pani lepiej radzić sobie z objawami stresu oraz przerywać zamartwianie się.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.