Jump to content

Próba odbudowy zwiazku po zdradzie


Recommended Posts

Witam,

Moje małżeństwo przechodzi ogromny kryzys, od długiego czasu, ok 2 lat, pogłębiają się nasze problemy z komunikacją, otwartością na potrzeby i relacje codzienne.

W zeszłym tyg dowiedziałam się,ze mąż zdradził mnie z dziewczyna, która poznał na imprezie int w prac - klasyczna sytuacja. Tłumaczył ,że zrobił to świadomie, że nie widział już szansy na naprawę, jednak zrobił to za moimi plecami. Po upływie 2-3 dni, przepraszał, że mnie tak potraktował, skrzywdził, ale miałam wciąż wrażenie ,ze zbyt mocno do tej nowej relacji zaczyna się przywiązywać, dzielił się z ta kobietą naszymi rozmowami, mówił jej co czuję ja i on. Prosiłam go, żeby skończył tę relację i abyśmy poważnie wrócili do tematu. Z jego strony jest ogromny opór, mówi, że boi się wracać do tego co mieliśmy bo to było niewystarczające, frustrujące, wiele oskarżeń pod moim adresem, że nie zrobiłam nic, aby ratować nasz związek. Przykro mi było z po wodu takich odczuć męża, nie do końca zgadzałam się z tym, nie każdy zarzut był taki oczywisty, jedno zachowanie zawsze wynika z drugiego.  Ale poprosiłam,zebysmy oboje zaczęli poważnie nad tym pracować.

Po kilku dniach, wielu rozmowach, doszliśmy do tego, żeby uzdrowić relacje -jakiekolwiek, wyjść na prostą, nie kłócić się ( mamy 6 letniego syna) - trzeba pójść na terapię.

Ustalenie są takie, że  walczymy o komunikację i dobre relacje dla syna, aby dobrze się dogadać, przy rozstaniu ale prosiłam męża żeby nie zamykał się na to, że możemy odbudować nasz związek, aby skończył tą relacje - bo wtedy wg mnie terapia ma sens. Jaki będzie efekt, czas pokaże. Widzę i słyszę od niego, ze nie wierzy już w nas, być może jest to poczatkowa niechęć, ale czy na terapie  nie powinniśmy iść z takim samym celem, może nie fiksować się na jedno rozwiązanie, ale nie zamykać na żadne. Chciałabym aby terapia przyniosła nam obojgu ulgę.Mam wątpliwość jednak czy on chce rezygnować z tego co nowe, świeże, pełne emocji na rzecz pracy nad problemami związku, czy ma na to chęć. Nie obiecał jednoznacznie, że te kontakty natychmiast ustaną, co sprawia, że nie mam pojęcia czy terapia będzie miała sens, czy osiągniemy jakiś efekt.  To moje podstawowe pytanie?

Powiedział mi ze walczył o nas, nie dawał rady, rozmawialiśmy wiele razy, ale za każdym kryzysem, kłótnią, ja miałam wrażenie ,ze jakoś idziemy na prostą. Wg męza te sprawy jednak nie były załatwione. Ja starałam się aby nasze życie wracało na normalny tor, nie chciałam wracać do kłótni, tylko iść do przodu, a on chciał dyskutować i roztrząsać problem, który  był ciężki do rozwiązania, albo nie dochodziliśmy do porozumienia. Ewidentnie nastąpiło rozejście w naszych oczekiwaniach i zaspokajaniu potrzeb, zabrało uważności na siebie nawzajem. Mąż przyznaje ,ze był dla mnie niemiły,robił na złość, wynikało to z frustracji i nie potrafił radzić sobie ze swoimi emocjami oraz z zarządzaniem swoim gniewem. Jest wychowany w rodzinie przemocowej oraz alkoholowej, gdzie bardzo ucierpiały jego emocje i relacje z rodziacmi - praktycznie ich nie ma. Przez to jest osobą bardzo wrażliwą, każda uwaga czy żart dotyka go wręcz 10-ciokrotnie,  nie bardzo wiem,jak mam z nim rozmawiać,żeby go nie urazić, nie dać się zwariować. Bardzo go kocham i jestem w stanie przejść  tę terapię dla niego, dla siebie i dla syna, aby nie popełniać błędów, i reagować uważniej i lepiej w zwiazku - pytanie czy jesli podczas terpaii on będzie kontynuował relacje, będzie jakikolwiek sens.

Prosze o poradę, Ania

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.