Jump to content

Dwie kobiety


ANNAKAM

Recommended Posts

Dzień dobry.

Piszę właściwie po to, żeby sie wygadać. może dostać jakąś radę?

Mam 34 lata i jestem kobietą. Od 14 lat jestem w związku ze starszą od siebie o 18 lat kobietą. Gdy się poznałyśmy miałam 20 lat, ona była wtedy mężatką, ma dzieci. Od początku nasz związek był w ukryciu. Od kilku lat partnerka jest rozwódką.  ( nie jesteśmy lesbijkami)

Od dłuższego czasu biję się z myślami aby zakończyć ten związek, ponieważ on nie ma przyszłości. Nigdy nie będziemy razem tak naprawdę. Jesteśmy razem ale jakby osobno. Kocham ją, jednak już nie ma z mojej strony od dawna namiętności. Nie uprawiamy sexu, mimo to nasza relacja jest na tyle silna, że nie wyobrażamy sobie by ją skończyć. Prowadziłyśmy już rozmowy na ten temat, że to nie ma sensu ale nadal w tym tkwimy. Nie ukrywam że chciałabym normalnego związku, by móc z kimś zamieszkać itd. MY takiej możliwości nie mamy. Od 14 lat dal otoczenia, rodziny jesteśmy "PRZYJACIÓŁKAMI". Jest to bardzo obciążające, takie udawanie. Stąd od dłuższego czasu pojawiają się u mnie myśli, że powinnam to skończyć. Jednak nie chcę zranić partnerki. Cały czas myślę o tym, co ona zrobi jak mnie nie będzie. Ja jestem jeszcze w takim wieku, że mogę sobie kogoś znaleźć. Ona ma 52 lata. I boję się że zostanie sama. Tak jak pisałam wyżej gdy się poznałyśmy miałam 20 lat i nie przeszkadzało mi takie udawanie, kłamanie. Na tamten czas to mi odpowiadało. Teraz jestem starsza i oczekuje czegoś innego od związku. Chciałabym się ustabilizować. Właściwie nawet nie wiem jak to jest być z kimś w normalnym związku, mieszkać razem itd.  Nie wiem co mam robić, z jednej strony chciałabym dalej być w tym układzie, bo kocham partnerkę ale z drugiej strony wiem ze to nie ma sensu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę sama sobie odpowiedziałaś. Wiesz, że ta relacja do niczego nie prowadzi i nie ma sensu. Nie marnuj sobie życia i szansy na udany, szczęśliwy związek. Ona na pewno sobie poradzi, a Ty musisz też zadbać o siebie, inaczej nigdy nie poczujesz się spełniona i za parę lat będziesz żałować straconych możliwości i czasu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.