Jump to content

Trudny partner


Ania13

Recommended Posts

Witam,z nowy partnerem jestem od 7 miesięcy (kiedyś już się znaliśmy ale zrobił coś czego nie powinien i rozstaliśmy się na 7 lat)teraz od kiedy jesteśmy na nowo jest o mnie strasznie zazdrosny ,np nie mogę ubierać białych spodni bo twierdzi że prowokuje przez to innych mężczyzn,do pracy też nie mogę nosić szpilek i sukienek ponieważ prowokuje , ponieważ pracuję w banku muszę tak się ubierać,nie mogę nawet jechać do miasta bo on myśli że robię coś złego choć nie dawałam mu powodu do takiego myślenia kiedyś stwierdził że za długo jadę z miasta ,25 minut w godzinach szczytu.Wsisdl za jakiś czas w autobus który jechał 9 minut rano zrobił mi awanturę i się nie odzywał .Nie chodzę na dyskoteki od października zresztą bardzo rzadko tam chodziłam ,on dzwoni szczególnie w piątek i sobotę wieczorem sprawdza mnie czy czasami nie poszłam na imprezę.Co do pracy to wiadomo że jak mam klientów to nie mogę dzwonić do niego jak się nie odzywam 2 godziny to jest masakra !!kiedyś pisał mi na tel służbowy wiadomości niby od klienta że chce na kawę że mną się umówić,odmówiłam grzecznie ponieważ nie pracuje na targowisku tylko w banku ,jak się przyznał to zrobił mi awanturę za to że za grzeczna byłam i pewnie jak by próbował to bym się zgodziła ...często kiedyś wyjeżdżaliśmy ,dawał mi kwiaty co tydzień .On spotykał się często ze swoimi kolegami,popijali sobie piwo i gawędzili pół nocy wtedy nie odbierał tel ani nie odpisywał na SMS .

Planowaliśmy razem dziecko on bardzo chciał ,lecz któregoś razu znów byl w swoim rodzinnym domu i jak dzwoniłam to się nie odzywał pomyślałam sobie że znowu jest z kolegami i znowu popijają a on ma mnie gdzieś ...wypiłam dwa albo trzy drinki słuchałam głośno muzyki kilka razy jeszcze dwonilam bez skutku  nagle po kilku może 3 godzinach  on zaczal dzwonić i w końcu powiedziałam do syna w złości niech sobie dzwoni ile chce teraz gdzieś go mam i powiedziałam do syna że jak zadzwoni do niego to ma powiedzieć że leżę pijana no masakra nie mam pojęcia dlaczego tak powiedziałam może smutek żal i brak jego odezwij tak na mnie wpłynęły ,on w ty czasie był pod moimi drzwiami i wszystko słyszał ...gdy wpłaciłam go do domu to powiedział że mu nie ufam i rozmawiam z dzieckiem na jego temat a to dla niego jest coś czego nie wybaczy ,pola ale kwiaty które mi dał i rzucił na podłogę ja byłam załamana kazałam mu wyjść ale on został .Rano rozmowa ja go przepraszałam a on chciał mnie za to zostawić ale w końcu powiedziałam że tylko dlatego że mnie kocha to da mi szansę.....i zmieniło się wszystko rani mnie słowami przyjeżdża rzadko tylko wieczorem na noc a rano mnie odwozi do pracy ,nawet na moje urodziny zrobił tak że się nie spotkaliśmy nie dał mi nawet goździka napisał tylko SMS z życzeniami jeszcze w trakcie staraliśmy się o dziecko....po kilku dniach stwierdził że nie chce dziecka ....teraz siedzę i czekam na niego aż zechce przyjechać prosiłam aby dziś wcześniej przyjechał to woli kosić trawę ,jak powiedziałam  że trawa może poczekać  że jest niedziela i  tak  mało czasu spędzamy  razem to powiedział że na moje życzenie ,tak się stało przez ten fakt z drzwiami .Dzwoni tylko i pyta czy dostałam okres ,no niestety nie dostałam jeszcze .

Mówi mi że jego wolność się skończy dobija mnie tym wszystkim .

Bardzo go kocham tak mocno że zostawiłam dla niego kontakty z rodziną,koleżankami zmienilam nr tel wykasowalam Messenger,FB ..... proszę o poradę jak ja mam z nim postępować jak zbudować zaufanie jeszcze niedawno byłam pełna życia osoba ,pewna siebie teraz niepewna nie mająca swojego zdania kobieta 44 lata ,która kocha bardzo mocno ... proszę o pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza sprawa to nie zazdrość tylko zaborczość. Ponadto tekst jest bardzo chaotyczny, i brak interpunkcji, co powoduje że Twój przekaż nie jest jasny. Musiałem to czytać kilka razy, by pojąć o co chodzi. Pisałaś z telefonu z stąd błędy słów, telefon sam podkłada tekst, nie zawsze dobry. 

Sytuacja jest nie ciekawa, facet ma problemy emocjonalne, sam sobie nie poradzi z tym, ponieważ najpierw musiałby sobie to uświadomić najpierw, że ma problem. Staranie się o dziecko w niepewnym związku, w którym byłaś nie na "równych prawach", jest nienajlepszym pomysłem. On się nie nadaje do bycia odpowiedzialnym ojcem. Dziecko to gigantyczna odpowiedzialność już na zawsze, wiem coś o tym, gdyż jestem samotnym ojcem, który od 15 lat wychowywał dzieci. Obecnie są dorosłe, ale zawsze czegoś nadal potrzebują, a mają tylko mnie. W Twoim przypadku możesz zostać samotna matką, na niego bym nie liczył. Piszesz że po 7 latach wróciliście do siebie. Nie znam Waszej historii, ale nie po darmo mówi się, że dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi. Sytuacja jak dla mnie jest toksyczna, osobiście wolę być samotnym, niż męczyć się z kimś dla zasad, lub na siłę. Rezygnacja z życia towarzyskiego, braku znajomych dla kogoś, kto nigdy tego nie doceni,  jest bez sensu. To Twoje życie, innego nie będziesz mieć. Czy to co nazywasz miłością, jest nią napewno? Ja znam tylko ten Twój tekst, i jest to moja obiektywna opinia, jako człowieka spoglądającego zboku. 

Edited by gregoryhouse
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.