Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Podejrzenie nerwicy a brak zaufania


Recommended Posts

Witajcie, mam problem. Lekarz podjrzewa u mnie poczatki nerwicy. Mam stresująca pracę, najmniejsze zadanie sprawia mi ogromny stres, do tego ewakuację w pracy. Z moim narzeczonym jestem od 5 lat. Za pol roku ma, w sumie miał być nasz ślub, którego nie będzie bo mi nie ufa. Coraz częściej zdarza mi się zapominać o prostych rzeczach, co sie wcześniej nie zdarzało. Doszło do tego ze oskarżyłam go że coś schował, a po kilku dniach okazalo sie że sama to przełożyłam. Nie moge sie na niczym skupic. Nauka mi przychodzi z trudem. Już nie wiem co mam robić. Teraz dodatkowo dochodzi mi stres, ze wszystko załatwione i wyczekiwane a ślubu nie bedzie.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

przede wszystkim bardzo dobrze, że jest Pani pod opieką lekarza. Opisuje Pani sytuacje, które mogły być jej przyczyną: wymagająca praca oraz kwestie ślubu. Długotrwały stres powoduje, że nasz organizm jest w stanie podwyższonej uwagi co z czasem wpływa negatywnie na koncentrację i pamięć.

Nie pisze Pani dlaczego narzeczony Pani nie ufa ale rozumiem, że ta sytuacja również powoduje u Pani podwyższone napięcie. Może Pani na co dzień stosować relaksację czy ćwiczyć jogę ale co pomoże złagodzić napięcie ale nie rozwiąże problemów, które leżą u źródeł.

Sugeruję aby Pani zwróciła się do psychologa aby omówić swoje trudności, znaleźć konstruktywne rozwiązania  i nauczyć się radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.