Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Problemy z zaangażowaniem


Recommended Posts

Jestem 24 letnia kobieta. Mam narzeczonego i ślub za kilka miesięcy. Czuję straszny strach. Boję się, że to nie ten. Miałam kilku chłopaków i za każdym razem gdy robiło się poważnie to zrywalam i się wycofywalam. Obawiam się że teraz jest już za późno żeby się wycofać. Mam ochotę uciec. Boję się zaangażować. Zaczyna mnie wszystko drażnić co związane ze ślubem i wspólnym mieszkaniem. Dodam, ze zamieszkamy razem dopiero po ślubie, a ja nigdy z nikim nie mieszkałam. Nie chcę zmarnować sobie życia.. Co ze mną nie tak? Pomocy! 

Link to comment
Share on other sites

@Martyna1995

Dzień Dobry,

W tym co Pani pisze widać pewien schemat: relacja się rozwija, nadchodzi moment podjęcia wiążących decyzji i Pani się wycofuje.

Wspólnie z terapeutą mogłaby Pani przyjrzeć się swoim myślom, emocjom i zachowaniu w każdej takiej sytuacji oraz odpowiedzieć sobie na wiele pytań, np.

Czy zawsze pojawiał się strach, że "to nie ten"? Jakiego są wobec tego Pani oczekiwania wobec partnera? Dlaczego obawia się Pani bliskości - wspólnego zamieszkania? Dlaczego z powodu ślubu miałaby Pani zmarnować sobie życie? Czego Pani się boi: zmarnowania okazji (być może gdzieś czeka idealny partner) czy też odrzucenia (boi się Pani zaangażować)?

Czy kocha Pani obecnego partnera i chce z nim spędzić życie?

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Czuję, że mnie Pani opisała. Raczej nie boję się odrzucenia, bo zawsze mężczyzną na mnie bardzo zależało i to z mojej strony dochodziło do odtracenia. Jeśli chodzi o miłość to czułam, że kocham, aż do teraz kiedy to przychodzi mi się angażować. Nie zaprzecze często się zastanawiam czy może jest gdzieś ktoś naprawdę mi pisany. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.