Jump to content

Relacja z nieśmiałym samotnikiem


Ola99

Recommended Posts

Dzień dobry, jestem dwudziestoletnią dziewczyną i mam pytanie związane z zachowaniem pewnego mężczyzny. Od około roku, mieszkanie obok mojego wynajmuje ok. 25 letni student, zauroczyłam się nim, chociaż nie spodziewałam się odwzajemnienia zainteresowania. Okazało się, iż zauważył mnie oraz, że jestem dla niego równie atrakcyjna. Od tamtej pory nasza relacja jest bardzo skomplikowana, ja wychodząc z psem na spacer widzę, że wychodzi za mną, obserwuje mnie, ale gdy zaczynam się do niego zbliżać ucieka. Podobnie jeśli chodzi o powitanie, raz powiedział mi cześć, a raz dzień dobr, później unikał mnie wzrokiem lub odwracał się gdy przechodziłam (np. na przystanku) Wiem, że pisze pracę magisterską i pracuje, właśnie stresem związanym z jego obowiązkami usprawiedliwiałam jego brak zaangażowania w sprawy damsko-męskie. Ponadto dodam, iż nie ma zbyt wielu przyjaciół i znajomych, jest raczej typem samotnego domownika. Raz gdy był chory, zapytałam czy wszystko w porządku i zaproponowałam mu ewentualną pomoc, za co był wdzięczny. Generalnie widzę jego zdenerwowanie oraz zmieszanie, będąc niedaleko. Stąd moje pytanie, czy wiedząc, że nie jestem mu obojętna, mam mieć jakiekolwiek nadzieje na rozwój relacji oraz jakie opory może mieć ten chłopaka przed zbudowaniem jej ze mną? 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hej. Sytuacja ktora opisałaś jest dziwna. Skąd masz pewność, że on jest faktycznie Tobą zainteresowany? Powiedział/napisał Ci to? Albo ktoś Ci to powiedział. Większosć facetów w takiej sytuacji podjęła by jakieś działanie. Jeśli tego nie robi to albo celowo Cie unika. Albo ma aktualnie jakieś problemy i mi z tego powodu zaniżoną samoocenę. Możliwe że jest prawiczkiem. Jeśli tak to może się boi wykonać działanie. Jeśli masz go na jakimś portalu społecznościowym to napisz do niego, od takiego typa wiecej sie dowiesz z pisania niż rozmowy.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o jego zainteresowanie moją osobą, to usłyszałam jak mówi to znajomym, które odwiedziły go najprawdopodniej na urodziny. Był wyraźnie podniecony faktem, że podoba się kobiecie. Rozmawiał z nimi pod moimi drzwiam dając do im do zrozumienia, że tu mieszkam.

Edited by Ola99
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.