Jump to content

Nagła śmierć taty


Recommended Posts

Witam, mój tata jest murarzem, 30.03.19roku wracał późno z pracy, co zapowiedział mamie, dlatego też wcześniej nie dzwonilismy do kierowcy-kierownika, który ich rozwozil. Byla już godzina po północy, mama zadzwoniła, okazało się, że tata wysiadl  z samochodu po godzinie 18. Zaczęliśmy go szukać,  znaleźliśmy w szpitalu, na dziale neurochirurgii po operacji krwiaka mozgu. Doznał też obrzęku mozgu. Niewiadomo co się stało z dowodem i portfelem, bo wszystko przy nim bylo oprocz tego. Poznalam go po zegarku,  który był w depozycie,  bo gdy zobaczyłam to na sali pooperacyjnej to do końca nie byłam pewna czy to on, przez bandaże na głowie i opuchlizne. Jak to się stało? Szedł prostą drogą, płytami blokowymi, z których wcześniej budowano bloki, było mokrawo,  poslizgnal się i upadł wtrafiajac głowę w dziurę po boku rej płyty, która była bardzo ostra. Mial promile w sobie, ale przedtem, przed tymi płytami miał pelno schodów, stromych górek,  na których naprawdę mógłby się wywalić i zrobić krzywdę, ale tu na prostej? Centralnie w dziurę? To był naprawdę pech. Prawdopodobnie od razu stracił przytomność, w szpitalu przy operacji już widzieli że z tego nie wyjdzie, stwierdzili bez badań śmierć pnia mozgu,  żył 6 dni, 6 dni do niego chodziliśmy, prosilismy, blagalismy Boga i Jego żeby walczył, żeby zdarzył się cud... wg. szpitala przychodzilismy już do zwlok, wentylowanych respiratorem. Za 3 miesiące biore ślub,  tata miał mnie prowadzić do ołtarza. Dodatkowo to wszystko Jeszcze trwa, do sekcji jest kolejka, jeszcze  tak Go będą męczyć. Jak mam sobie z tym poradzić? Jak pocieszać mamę? Jak przeżyć slub I wesele, dalsze życie. Z dnia na dzień wszystko się posypało, A już zaczęło się powoli układać. W domu zostałam z Narzeczonym, mamą i babcią, teraz ja i Narzeczony będziemy "głową rodziny", jak to wszystko ogarnąć,  wytłumaczyć sobie i pogodzić sie z tym? Natalia 27 lat.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo współczuję 😞

To rzeczywiście dziwne że przewrócił się akurat na tej prostej drodze no i ten zaginiony portfel z dowodem.. moze ktos go popchnal? Mam nadzieje ze sekcja wszystko wyjasni..

Jak sobie poradzić? Duzo sie modlic za tate i siebie - jesli jestes wierzaca, to duzo pomaga.. No i pozwolic sobie na smutek i zalobe ale jednoczesnie zyc dalej tak jak do tej pory..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.