Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Nagła śmierć taty


Recommended Posts

Witam, mój tata jest murarzem, 30.03.19roku wracał późno z pracy, co zapowiedział mamie, dlatego też wcześniej nie dzwonilismy do kierowcy-kierownika, który ich rozwozil. Byla już godzina po północy, mama zadzwoniła, okazało się, że tata wysiadl  z samochodu po godzinie 18. Zaczęliśmy go szukać,  znaleźliśmy w szpitalu, na dziale neurochirurgii po operacji krwiaka mozgu. Doznał też obrzęku mozgu. Niewiadomo co się stało z dowodem i portfelem, bo wszystko przy nim bylo oprocz tego. Poznalam go po zegarku,  który był w depozycie,  bo gdy zobaczyłam to na sali pooperacyjnej to do końca nie byłam pewna czy to on, przez bandaże na głowie i opuchlizne. Jak to się stało? Szedł prostą drogą, płytami blokowymi, z których wcześniej budowano bloki, było mokrawo,  poslizgnal się i upadł wtrafiajac głowę w dziurę po boku rej płyty, która była bardzo ostra. Mial promile w sobie, ale przedtem, przed tymi płytami miał pelno schodów, stromych górek,  na których naprawdę mógłby się wywalić i zrobić krzywdę, ale tu na prostej? Centralnie w dziurę? To był naprawdę pech. Prawdopodobnie od razu stracił przytomność, w szpitalu przy operacji już widzieli że z tego nie wyjdzie, stwierdzili bez badań śmierć pnia mozgu,  żył 6 dni, 6 dni do niego chodziliśmy, prosilismy, blagalismy Boga i Jego żeby walczył, żeby zdarzył się cud... wg. szpitala przychodzilismy już do zwlok, wentylowanych respiratorem. Za 3 miesiące biore ślub,  tata miał mnie prowadzić do ołtarza. Dodatkowo to wszystko Jeszcze trwa, do sekcji jest kolejka, jeszcze  tak Go będą męczyć. Jak mam sobie z tym poradzić? Jak pocieszać mamę? Jak przeżyć slub I wesele, dalsze życie. Z dnia na dzień wszystko się posypało, A już zaczęło się powoli układać. W domu zostałam z Narzeczonym, mamą i babcią, teraz ja i Narzeczony będziemy "głową rodziny", jak to wszystko ogarnąć,  wytłumaczyć sobie i pogodzić sie z tym? Natalia 27 lat.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo współczuję 😞

To rzeczywiście dziwne że przewrócił się akurat na tej prostej drodze no i ten zaginiony portfel z dowodem.. moze ktos go popchnal? Mam nadzieje ze sekcja wszystko wyjasni..

Jak sobie poradzić? Duzo sie modlic za tate i siebie - jesli jestes wierzaca, to duzo pomaga.. No i pozwolic sobie na smutek i zalobe ale jednoczesnie zyc dalej tak jak do tej pory..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.