Jump to content

Związek, zdrada, rozstanie


Recommended Posts

Witam, 

Mój 5 letni związek rozpada się ale ja tego nie chce. Mój partner zdradził mnie z koleżanką z pracy (nie spali ze sobą ale się spotykali całowali i piszą ze sobą, rozmawiają) to że ze sobą nie spali nie oznacza że to nie zdrada. Ja jestem w stanie to wybaczyć oczywiście nie będzie to jakoś super łatwe ale wiem że jestem w stanie ponieważ wiele już mu wybaczylam. On chce zakończyć ten związek, powiedział że teraz właśnie docenia samotność, że z nią też nie chce być ze ja lubi i nie chce z nią tracić kontaktu bo fajnie się z nią rozmawia. Mówi że nie potrafi sobie wybaczyć tego co mi zrobi. Mówi że kocha ale już nie tak jak wcześniej. Ja wiem przyznałam się do błędu bo nie byłam idealna i też swoje zawinilam, przestałam go doceniać a wymagała dużo od niego. On mówi że już od dłuższego czasu chciał to zakończyć i że ta dziewczyna też się do tego przyczyniła. Mówi że mu zależy na mnie i nie jestem mu obojętna, jesteśmy swoimi pierwszymi partnerami jeśli chodzi o seks. I tak samo to jest pierwsza taka poważna miłość i u niego jak i u mnie. Ciągle powtarza że nie potrafi się zmusić by dać nam szansę. Ja bym bardzo tego chciała, on jest dla mnie bardzo ważny mimo że boli mnie to co zrobił. Wyprowadziłam się z mieszkania nie widzieliśmy się tydzień dziś przyjechał do mnie pogadać i właśnie to wszystko mówił ale i chciał żebym go przytulia pocałowała. Teraz znam swoje wady i to co złe robiłam i też chcę to zmienić i postarać się żeby ten związek wrócił do takiego stanu jaki byl wcześniej, wiem że będzie trudno ale jestem w stanie wiele poświęcić i zrobić dla tego związku dla nas. Powiedzial że dziś jest na nie ale żebym mu dała jeszcze z tydzień może 2 tygodnie, że on musi jeszcze odpocząć psychicznie i się zastanowić czy dać nam szansę chociaż najmniejsza. Ja go proszę żeby zerwał z nią kontakt bo to pogarsza cała ta sprawę a przecież jeśli coś do mnie czuje powinniśmy spróbować to naprawić a ona przeszkadza w tym. Nie wiem czy mnie posłucha, pewnie nie. Boli mnie to co on mówi, ja jestem mu w stanie wybaczyć a on nie może dać nam szansy. Kocha ale nie chce już być ze mną. To wszystko jest dziwne jak dla mnie. Mówi że nie tęsknil za mną przez ten tydzień. Cały czas tylko mówi o złych chwilach w związku. Ja go prosiłam żeby pomyślał o tych pięknych chwilach jakie było on cały czas się upiera przy ty złych a każdy związek ma przecież i dobre i złe chwilę. Nie wiem co mam robić, chce być z nim dalej ale boję się już tego tygodnia czy w końcu coś postanowi czy da nam szansę. On nie żałuję tego co się stało co dla mnie jest straszne. Nie wiem co robić. 

Link to comment
Share on other sites

Mowi ze mu nie zalezy, ze nie tesknil wiec gdzie tu uczucie do Ciebie? 

Z nia utrzymuje kontakt i wedlug mnie to z nia wlasnie chcialby sprobowac..tylko ze.. ona najwyrazniej nie jest pewna czy tez chce i dlatego on trzyma Cie na lawce rezerwowej zeby nie zostac sam. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.