Jump to content

Związek, zdrada, rozstanie


Recommended Posts

Witam, 

Mój 5 letni związek rozpada się ale ja tego nie chce. Mój partner zdradził mnie z koleżanką z pracy (nie spali ze sobą ale się spotykali całowali i piszą ze sobą, rozmawiają) to że ze sobą nie spali nie oznacza że to nie zdrada. Ja jestem w stanie to wybaczyć oczywiście nie będzie to jakoś super łatwe ale wiem że jestem w stanie ponieważ wiele już mu wybaczylam. On chce zakończyć ten związek, powiedział że teraz właśnie docenia samotność, że z nią też nie chce być ze ja lubi i nie chce z nią tracić kontaktu bo fajnie się z nią rozmawia. Mówi że nie potrafi sobie wybaczyć tego co mi zrobi. Mówi że kocha ale już nie tak jak wcześniej. Ja wiem przyznałam się do błędu bo nie byłam idealna i też swoje zawinilam, przestałam go doceniać a wymagała dużo od niego. On mówi że już od dłuższego czasu chciał to zakończyć i że ta dziewczyna też się do tego przyczyniła. Mówi że mu zależy na mnie i nie jestem mu obojętna, jesteśmy swoimi pierwszymi partnerami jeśli chodzi o seks. I tak samo to jest pierwsza taka poważna miłość i u niego jak i u mnie. Ciągle powtarza że nie potrafi się zmusić by dać nam szansę. Ja bym bardzo tego chciała, on jest dla mnie bardzo ważny mimo że boli mnie to co zrobił. Wyprowadziłam się z mieszkania nie widzieliśmy się tydzień dziś przyjechał do mnie pogadać i właśnie to wszystko mówił ale i chciał żebym go przytulia pocałowała. Teraz znam swoje wady i to co złe robiłam i też chcę to zmienić i postarać się żeby ten związek wrócił do takiego stanu jaki byl wcześniej, wiem że będzie trudno ale jestem w stanie wiele poświęcić i zrobić dla tego związku dla nas. Powiedzial że dziś jest na nie ale żebym mu dała jeszcze z tydzień może 2 tygodnie, że on musi jeszcze odpocząć psychicznie i się zastanowić czy dać nam szansę chociaż najmniejsza. Ja go proszę żeby zerwał z nią kontakt bo to pogarsza cała ta sprawę a przecież jeśli coś do mnie czuje powinniśmy spróbować to naprawić a ona przeszkadza w tym. Nie wiem czy mnie posłucha, pewnie nie. Boli mnie to co on mówi, ja jestem mu w stanie wybaczyć a on nie może dać nam szansy. Kocha ale nie chce już być ze mną. To wszystko jest dziwne jak dla mnie. Mówi że nie tęsknil za mną przez ten tydzień. Cały czas tylko mówi o złych chwilach w związku. Ja go prosiłam żeby pomyślał o tych pięknych chwilach jakie było on cały czas się upiera przy ty złych a każdy związek ma przecież i dobre i złe chwilę. Nie wiem co mam robić, chce być z nim dalej ale boję się już tego tygodnia czy w końcu coś postanowi czy da nam szansę. On nie żałuję tego co się stało co dla mnie jest straszne. Nie wiem co robić. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.