Jump to content

Toksyczni tesciowie


Loco

Recommended Posts

Witam, 

Może na poczatku opiszę po krotce moj problem. Otóż moja żona z którą jestem w zwiazku od szesciu lat, jest totalnie uzalezniona od swoich rodziców a zwłaszcza  matki do ktorej dzwoni kilka razy dziennie, caly czas pisze sms i kazdym drobiazgu ktory sie wydarzy, poza tym jej mama totalnie nie ma znajomych ani przyjaciol twierdząc że to jek niepotrzebne i widzę że ten schemat przejmowac zaczyna moja żona, totalnie nie rozumie fakty ze matka tak naprawdę zatruwa jej życie swoimi problemami i bzdetami tylko dlatego ze nie umie sie dogadać z teściem a z zony zrobila sobie maskotke i słuchacza. Odkad pamietam to teściowie caly czas sie wracają we wszystko, kuoiki jej samochod to sie wtracaja w samochód, z mieszkaniem to samo, nawet dzialke przed slybem jeszcze kupila pod presja tatusia zeby byli blisko i zeby moglu maczac paluchy w naszym zwiazku...mamy teraz sliczna córeczkę ma dwa latka i teraz jest jeszcze gorzej, moi rodzice sa odsuwani z wszystkim na bok istnieje tylko super dziadek i super babcia po stronie zony... To sie robi nie do wytrzymania, myślę poważnie o rozwodzie, ale szkoda mi jest dziecka, a kolei trwanie w takim związku to jest horror, cokolwiek sie nie odezwie na temat relacji mojej zony z treściami to jest kłótnia niesamowita, a najgorsze jest to że zauważają ta chorą relacje, brat mojej zony, ludzie z zewnątrz, tylko nie moja żona. Totalnie nie wiem co mam robic, to mi odbiera cala radość życia, niby mam żonę i rodzinę, a tak naprawde zawsze ostatnie zdanie w oowaznych sprawach mają tescie bo w tajemnucy przede mna dzwoni i opowiada swoje żale a oni doradzaja co robić... POMOCY... Kocham swoją córeczkę ponad wszysyko, nie chce jej robic krzywdy przez rozpad zwiazku, ale ta sytuacja nie jest latwa, bo przestaje wogole ufac mojej żonie, wiem ze wszystko konsultuje, a ja chce żyć z nia a nie z jej rodzicami i calym bagazem ich problemów... 

Link to comment
Share on other sites

Gdyby to żona napisała i problem dotyczył pana - zostałby pan nazwany maminsynkiem .. i słusznie. Jest to ewidentny brak dojrzałosci i brak umiejetnosci decydowania o sobie i swojej nowo stworzonej rodzinie/relacji. Dopóki żona nie zrozumie że to w niej tkwi problem i trzeba nad tym popracowac to nic pan nie zmieni. Ona jest jak dziecko we mgle, cale życie prowadzona przez rodzicow i tylko im jest w stanie zaufac. Nie mówie o tym że panu nie ufa- problem jest glebszy bo ona nie ufa samej sobie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.