Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Toksyczna matka


Lukfol94
 Share

Recommended Posts

Witam. Potrzebuje pomocy bo już nie wiem co mam robić. Mam straszny mętlik w głowie. Prawie dwa lata temu poszedłem do nowej pracy i tam poznałem swoją dziewczynę - teraz już narzeczoną. Niestety, jak się okazało ma nadopiekuńczą matkę. Nazywam to bardzo łagodnie. Ja mam 25 lat a moja narzeczona 29 lat. Od samego początku jej matce nie podobało się to że się ze mną spotyka.  Nakazywała jej wracać do domu zaraz po pracy (pracujemy do 22) pod groźbą zamknięcia domu na klucz. Nawet po godzinie 14 dostawała telefon że ma być zaraz w domu. Przez kilka miesięcy naszego związku na tyle dała się nam we znaki jej matka i babcia (tak - jej też to się nie podoba) że postanowiliśmy wynająć mieszkanie. Przez kilka miesięcy siedzieliśmy u siebie ale musieliśmy zrezygnować z powodów ekonomicznych. Teraz prawie po półtora roku jest duży problem. Moja narzeczona ma awantury w domu że wogóle z niego wychodzi, naprawde jest w kiepskim stanie psychicznym. Nie wiem co mam robić z tym a nie mogę znieść jak cierpi. Gdy jesteśmy razem, ona ciągle myśli co tym razem będzie słychać, jaka jest niedobra. Matka za wszystko ją obwinia, musi wiedzieć dokłanie kiedy wróci do domu. Nakazuje jej wracać do domu pod nakazem zamykania drzwi a moja narzeczona jest przerażona, boi się matki.. Nie widziałem czegoś takiego jeszcze. Ona nie ma własnego życia, kobieta która ma 29 lat. Nie może się cieszyć życiem bo się cały czas boi co będzie jak wróci do domu... Pomóżcie.. 

Edited by Lukfol94
Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Pana partnerka jest dorosłą osobą, która ma prawo stanowić o sobie. Zamykanie, ograniczanie kontaktów, obwinianie, których doświadcza to rodzaj przemocy psychicznej. Prawdopodobnie partnerka  ma trudności z asertywnością i stawianiem granic. Dobrze by było gdyby popracowała nad tym z psychologiem dzięki czemu zbuduje oparcie w sobie i będzie mogła podjąć decyzje co do charakteru swojej relacji z matką.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź. Tylko co w sytuacji gdy moja narzeczona jest teoretycznie świadoma prasji matki, tego jak ona ją traktuje, tego że przez to że będzie miała awanture w domu że wogóle wychodzi to nie chce się spotkać lub cokolwiek innego. Co w tej sytuacji robić jak ona na moje pytanie czy chce się zmienić odpowiada że "nie" to co mam robić ? Jeśli poruszam ten temat strasznie się zamyka w sobie. Odpowiada obojętnie, byle by zbyć. Czy to jest podyktowane wszystko strachem przed matką ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tak to jest to o czym pani mówi. Ona nie potrafi tego zmienić. Rozmowa z panią mogła by to może zmienić bo sytuacja jest poważna, boje się o nią i o to co będzie. Dziewczyna nie ma prawa do niczego. 30 letnia kobieta nie może nawet sama zapisać się do dentysty, zaprosić koleżanki do domu. To są tylko przykłady ale tego jest mnóstwo. Czy jest szansa na rozmowę z panią ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.