Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Lęk przed związkiem


whoe
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry, mam 21 lat jestem studentką. Mam dużą grupę znajomych. Nie mam problemu z wychodzeniem z domu i spędzenia czasu. Na co dzień jestem uśmiechnięta osobą i aktywną. Jednak od kilku miesięcy mam problem z swoimi myślami. Otóż nigdy nie byłam w związku. Nie potrafię się związać. Na siłę szukam ideału... Trafił się już nie raz ideał jednak jak to zwykle bywa nie był mną zainteresowany. Od paru miesięcy jak wyżej wspomniałam mam problem z myślami otóż boję się związku. Mam obawy, że jeśli już spotkam taką osobę to będę się bała wejść w związek ze względu na to, że mając 21 lat nie miałam jeszcze żadnego kontaktu z chłopakiem. Moje obawy to przede wszystkim to, że owy kandydat może po prostu mnie odrzucić z tego powodu na starcie. Czuję się skrępowana z tego powodu... Nigdy też nie miałam intymnym inicjacji co najbardziej mnie blokuje. Boję się, że chłopak ten pomyśli, że jestem inna niż każda z dziewczyn w moim wieku. Nie zapowiada się na związek w najbliższym czasie, ponieważ w otoczeniu nie ma interesujących mnie osób a obawy z dnia na dzień są coraz większe. Dodam, że czuję się osobą samotną ze względu na to, że nigdy owej miłości nie doświadczyłam. Proszę o poradę. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Za bardzo uzależniasz swoje szczęscie od idealnego chłopaka. Naucz się być szczęśliwa sama ze sobą, bo troche wieje desperacją oraz wygurowanymi oczekiwaniami. Zastanów się ile Ty masz do zaoferowania?

Może tu leży problem, odrzucasz osoby, które w Twoich oczach nie są idealne podczas gdy Ty sama nie masz do zaoferowania zbyt wiele? Polecam zrobić listę 10 cech, które najbardziej byś ceniła w relacji i potencjalnych kandydatów do niej porównywać. Pamiętaj jednak, że nikt nie jest idealny, zdarza się jednak że już podczas trwania relacji osoby zmieniają się na lepszę pod dobrym wpływem partnera. Sam na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że bardzo się zmieniłem, na lepsze dzięki mojej kobiecie i również widzę, pozytywne zmiany u niej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.