Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Nie wiem co robić


Bacaty
 Share

Recommended Posts

Witam, filip z tej strony, mam 21lat.
Po liceum wyjechałem za granice, początki były ciężkie bez języka i troche stresu było... przez to prawdopodobnie mam teraz problemy z wypróżnianiem się... prawdopodobnie zespol jelita drazliwego.. do czego zmierzam. Kupiłem mieszkanie w Polsce które wynajmuje, lecz mam mieszane uczucia czesto zalamania nastroju, bo nie chce juz tu siedzieć pracować i oszczędzać żeby splacic to mieszkanie... W tym roku jeśli dobrze pojdzie spłace mieszkanie. Nie wiem co dalej robić już bym chciał wrócić do Polski i zacząć żyć jak człowiek bawić się, wróćić do sportu... Znajomi myśla, że jestem ogarnięty życiowo pracuje za granicą bla bla, a tak naprawde pracuje za najniższą krajową niby oszczędzam 7tyś pln miesiecznie ale ja juz tak dluzej nie chce... co to za zycie praca zero rozrywki. co robic?

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Pisze Pan, że wie czego Pan nie chce robić i nie ma Pan konkretnie określonych planów co by chciał Pan robić. Może warto gdyby Pan zastanowił się i rozejrzał się co Pan może robić innego, pracować inaczej tu gdzie Pan jest lub w Polsce. Jakie Pan ma cele? O tym wszystkim może Pan porozmawiać z psychologiem, przyjrzeć się swoim potrzebom, celom i możliwościom oraz określić plan jak to osiągnąć. Nauczy się też Pan radzić sobie ze stresem i emocjami.

Konsultacje mogą odbywać się on-line na platformie OcalSiebie.

A na pewno proszę iść do lekarza i opowiedzieć o swoich dolegliwościach z wypróżnianiem.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o to, ze chyba za wcześnie kupiłem mieszkanie. zawsze chciałem mieć wszystko szybko... często się teraz głowie bo za te pieniądze mogłem sie rozwijać, iść do szkoły, czy bynajmniej podróżować zwiedzać świat... A nie praca spanie i tak w kółko...

Link to comment
Share on other sites

Pisze Pan,  że w tym roku już Pan spłaci mieszkanie, więc nie jest to odległy termin. Może Pan już planować co Pan będzie robił po spłacie - do tego też trzeba się przygotować. Jeśli Pan sobie zaplanuje działania, które przyniosą Panu satysfakcję to spłata mieszkania stanie się etapem prowadzącym do realizacji swoich potrzeb. Inna opcja to zwolnienie tempa, opóźnienie spłaty i zajęcie się sportem lub edukacją już teraz. To tylko przykłady. Przemyślenie i wybór opcji należy do Pana.

Odczuwa Pan przygnębienie ale ma Pan wpływ na swoje życie i może Pan zadać sobie pytanie "co mogę zrobić aby tak się nie czuć?" "jak mogę zmienić swoją sytuację?"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.