Jump to content

Niezrozumiałe zachowanie partnera


Recommended Posts

Witajcie,

Potrzebuję Waszej oceny sytuacji, w której się znalazłam, bo sama już nie wiem, czy panikuję czy też moja intuicja dobrze mi podpowiada.

Spotykam się z facetem od 1,5 roku. Od początku nasza relacja rozwijała się powoli, co też nam odpowiadało. Na początku nie spotykaliśmy się często, niedużo też kontaktowaliśmy się przez smsy. Z czasem kontakt stał się częstszy (po 4 miesiącach). Potem ilość spotkań i kontaktu poza nimi była na podobnym poziomie przez ponad rok. Natomiast ostatnio zauważyłam zmianę. Sam nic nie pisze, choć normalnie odpisuje. Nie proponuje też spotkań. Nawet jak zapytałam, jak z czasem u niego, odpisał tylko, że z czasem cienko teraz u niego, bo praktyki musi zrobić w weekendy (zapisał się na studia niestacjonarne, żeby zdobyć dodatkowe kwalifikacje), a w tygodniu pracuje. I w tym miejscu zaczęło mi się coś niezgadzać. Praktyki zaczyna w lipcu, a mamy maj. Podczas ostatniego spotkania mówił o co najmniej 3 dniach w międzyczasie, że będzie miał czas się spotkać. Ogólnie jest bardzo aktywny, pracowity i odpowiedzialny: pracuje, studiuje i trenuje. Jednak dotychczas ZAWSZE znajdował dla mnie czas. Nie rozumiem skąd ta zmiana. Nie pokłóciliśmy się (ogólnie mało się kłócimy). Nie wydarzyło się nic szczególnego od ostatniego spotkania, a wcześniej wszystko było normalnie. Jakieś pomysły, o co tutaj chodzi?  Czy on postanowił w ten sposób zakończyć relację, to możliwe? Powinnam czekać (jeśli tak to ile), zapytać go wprost o co chodzi czy sobie odpuścić (tylko czy tak ktoś kończy intymną relację po 1,5 roku związku)? Dodam, że oboje jesteśmy w podobnym wieku po 30. Ja również pracuję. Nie mieszkamy ze sobą.

Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie zapytasz Anno wprost to się nie dowiesz. Pytania poprzez rozmowę telefoniczną, SMS-y, wiadomości na Messenger/Whatapp  itp będą tutaj nie na miejscu. Jeśli łączyło Was coś bliższego niż zwykła znajomość czy przyjaźń to koniecznie powinno być spotkanie i szczera rozmowa między Wami. Szanujesz partnera/kolegę, jego czas, zaangażowanie w pracę jak i w dodatkowe zajęcia, więc to samo powinno zadziałać z drugiej strony. Jeśli będzie Cię zbywał, odpuść bo na siłę nic nie stworzysz. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.