Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Uzależnienie


Xxxy
 Share

Recommended Posts

Uzależniłam się od jedzenia słodyczy...nie zadowala mnie kostka czekolady lub cukierek...zjadam po 6 tabliczek i całe paczki cukierków. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Zawsze chciałam mieć idealna figurę. Nigdy nie byłam przy tuszy, byłam raczej szczupła lecz nigdy nie byłam z siebie zadowolona. I tutaj zaczal się problem. Swoją niska samoocenę zaczekam zajadać słodyczami. W miesiąc przytyłam prawie 4kg. Jak mogę się samodzielnie od tego uwolnić ? Prosze o jakieś sprawdzone rady

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

podała Pani mało informacji o sobie, ile Pani ma lat, czy jest Pani na jakiejś diecie, czy je Pani słodycze codziennie, w jakich sytuacjach, od jak dawna?

To tylko kilka pytań, z całej listy, którą zada każdy doświadczony psychoterapeuta-dietetyk, żeby zdiagnozować Pani trudności i odpowiednio dobrać metody pracy nad zmianą myślenia o sobie, zachowania i odżywiania.

W tym kierunku powinna Pani szukać wsparcia.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

19 lat, przez dłuższy czas jadłam zdrowo, nawet schudłam 5 kilogramów a od jakiegoś miesiąca nie potrafię wytrzymać dnia bez zjedzenia dużej ilości słodyczy...mysle ze wynika to z niskiej samooceny

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, jednak to cały czas zbyt mało i ogólne informacje. Szczegółowy wywiad w celu rzetelnego rozpoznania problemu to minimum godzinne spotkanie.

Pisze Pani, ze to łaknienie na słodycze rozpoczęło się mniej więcej miesiąc temu - czy coś się wydarzyło, co negatywnie wpłynęło na Pani samoocenę? Czy czymś się Pani martwi, przeżywa? Czy kiedykolwiek wcześniej obserwowała Pani u siebie takie zachowanie?

Dopytuję żeby Pani pokazać, że przyczyny mogą być różne. Inaczej pracuje się nad np. radzeniem sobie z napięciem czy emocjami a inaczej nad wiarą w siebie i samooceną, jednocześnie zmieniając wzorce jedzenia.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.