Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Dziwny strach


paulla22
 Share

Recommended Posts

Witam, mam 21 lat, opiszę tutaj sytuację, z którą mierze się już 10 lat i która mnie bardzo męczy. Mianowicie jest nią lęk przed wymiotowaniem mojej siostry. Wiem, że brzmi to dziwnie, ale po prostu boję sie, że moja siostra zwymiotuje, albo będzie jej niedobrze. Za każdym razem kiedy coś ją boli albo nawet kiedy idzie do łazienki odczuwam strach i jednocześnie zdenerwowanie, że może się to stać. W ciągu ostatnich kilku lat ani razu nie wymiotowała, mimo to za każdym razem kiedy boli ją brzuch, bierze jakieś leki lub jest jej niedobrze bardzo mnie to denerwuje. Mam dwie siostry bliźniaczki starsze o rok ode mnie, ale ta sytuacja dotyczy tylko jednej z nich. W ostatnim czasie nasiliło się to jeszcze bardziej, nie jestem w stanie sobie wytłumaczyć, że przecież nic się stanie jak zwymiotuje, że to że idzie do łazienki nie oznacza że idzie wymiotować, że to że trzyma się za brzuch, nic nie oznacza, i tak odczuwam wtedy jakiś lęk i zdenerwowanie i to bardzo nasilone. Proszę o pomoc, gdyż każde przebywanie z nią w szczególności w sytuacjach, gdy ona źle się czuje jest dla mnie nie do zniesienia.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

odczuwa Pani strach przed tym, że siostra będzie wymiotowała. Czy Pani zastanawiała się nad tym skąd bierze się to uczucie u Pani? Czy Pani siostra wymiotowała kiedyś w Pani obecności? Mogłaby Pani porozmawiać z psychologiem, żeby rozpoznać przyczyny strachu i jak sobie z nimi radzić.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.