Jump to content

Wybicie z rytmu dnia i nocy


Jason

Recommended Posts

Cześć, jestem 33-letnim facetem.

Ogólnie to ostatnio funkcjonowanie mi się rozsypało i przyczyny są raczej dość złożone, bo mam różne problemy. Chciałbym, żeby mi ktoś poradził, jak zacząć powoli z tego wychodzić. Może najpierw napiszę, jak sytuacja wygląda aktualnie, a potem jakie widzę przyczyny tego rozwałkowania się mojego życia.

Na dzień dzisiejszy jestem wybity z rytmu dobowego. Zdarza mi się wstawać 11:00-12:00, zdarzają mi się drzemki w ciągu dnia, a potem późno w nocy nie mogę zasnąć. Biorę ciągle leki, bo leczę się na schizofrenię, i próbuję je ostatnio brać o trochę innych porach (lekarz mi na to pozwolił), mając nadzieję, że lepiej będzie z tym rytmem dnia i nocy. Chodzę na terapię indywidualną już ok. rok. Chcę kontynuować moje starania o start w branżę IT (interesuję się tą działką), czyli robić dalej taki kurs programowania i patrzeć na oferty pracy czy stażu, ale ostatnio dramatycznie mi to nie wychodzi. W ogóle myśli o wzięciu się do roboty generują ogromne napięcie psychiczne i popadam w prokrastynację, przestaję systematycznie pracować. Myślę jeszcze o poszukaniu jakiejś dziewczyny, ale boję się w ogóle związku, jestem mocno introwertyczny, wrażliwy, i odkładam to na później. To teraz napiszę krótko o przeszłości, która wg mnie do tego doprowadziła.

Jak się wychowywałem, to generalnie dom i rodzina kojarzyła mi się dobrze (i za to jestem wdzięczny), natomiast świat poza domem, rówieśnicy w szkole to było coś nieprzyjemnego. Z czasem również w domu i z rodziną zacząłem czuć się kiepsko, ale nie miałem zdrowia psychicznego, żeby wyruszyć w dorosłość. W wieku ok. 20 lat zdiagnozowano u mnie schizofrenię, zrezygnowałem ze studiów, zrobiłem technika informatyka i byłem na masie różnych zajęć terapeutycznych. Powolutku czułem po latach, że zaczyna być lepiej, że trochę otwieram się na ludzi, zrobiłem też prawo jazdy. Na tej ostatniej terapii też odczułem poprawę, jakiś czas temu czułem już taki rytm dobowy i że w końcu łapię równowagę w życiu. A teraz, od jakiegoś miesiąca zrobił się mega kryzys, mam wrażenie, że zataczam jakieś cholerne koło. W dodatku mam wrażenie, że takie funkcje mojego umysłu jak koncentracja i pamięć zaczynają szwankować, tak jakby choroba po latach zaczynała mi wypalać jakieś dziury w głowie.

No nic, trochę to wszystko skomplikowane, ale może będziecie w stanie mi coś poradzić. Choroba nie jest lekka, ale kurczę, nie dajmy się zwariować, musi to być możliwe, żeby sobie z nią poradzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.