Jump to content

Toksyk w domu


Recommended Posts

Jak interpretować zachowania osoby, która notorycznie narzuca swoje zdanie, choć nie jest właścicielem domu. Narzuca swoje zdanie właścicielowi,nie biorąc pod uwagę zdania wszystkich domowników. Jest konfliktowa. Bardzo mi się przyglądała (złapana wiele razy na tym) również robi mi zdjęcia z ukrycia, gdy np sprzątam, układam coś. Podczas rozmowy skupiona jest na sobie i swoich przeżyciach, zwykle umniejsza innym. Raz zwierzyła mi się że jest nieszczęśliwa. Często robi intrygi, które bawią ją(skłócić kogoś, zrobić negatywną atmosferę, pokłócić się). Często umniejsza osobom w swojej pracy na wyższych stanowiskach (gdy ktoś z jej znajomych awansuje). Jest fałszywie miła, zawsze czegoś oczekuje. Jak żyć w jednym domu z taką osobą. Zawsze oczekuje od innych jakiegoś wyższego traktowania(jak królowa). Jeśli chcemy coś zrobić razem mam wrażenie, że oczekuje specjalnego zaproszenia, bo ona czegoś nie lubi, albo nie chce(co ogólnie sama robi), albo nie wie, może pzyjdzie, może zrobi. Nie integruje się (choć wcześnie mowila, że uwielbia się integrować). Żyje z pretensjami, a sama nic od siebie nie daje. Każda rzecz która robi jest z myślą o korzyści. Czasami jak widzi fajna nasza inicjatywę która może się pochwalić to się pcha aż na siłę żebyśmy ja wzięli pod uwagę, wtedy zwykle udostępnia wszystko na instzgramie ale.... że jest sama. Jak to interpretować???

Link to comment
Share on other sites

Przydałoby się więcej szczegółów, ponieważ tutaj jest wiele ogólników. Moim zdaniem jest to spowodowane przeszłością, o której nic nie wiemy. Nie wiemy jakie ma relacje z rodzicami, z obecny/byłym partnerem.

Zauważyłem, że wiele rzeczy zależy od tego w jakim środowisku wychowaliśmy się, jakie mamy relacje z rodzicami, ze znajomymi, partnerem czy byłym partnerem.

Nie zdziwiłbym się, gdyby ta osoba konkurowała z kimś. Opisz trochę więcej na temat tej osoby, bo ciężko jest tutaj coś wywnioskować.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Współczuje Cie niezmiernie z powodu kontaktu z taką osobą ponieważ osobiście męczyłem sie z takim człowiekiem przez cały życie do momentu opuszczenie domu w wieku 20 lat. Niskie poczucie własności tego człowieka przez często wyniosłość oraz przekonanie o swej wyższości nad innymi.

Lekarstwem niestety okazały sie zabawki konsumpcyjne w formie samochodów i finalnie bankructwo. Doszła do tego jeszcze przemoc domowa fizyczna, psychiczna oraz finansowa. Niestety takie osoby nie zdają sobie sprawy, że powinny sie leczyć. 

W jego przypadku źródłem problemu było dzieciństwo, brak miłości, uczucia, kary cielesne, podział między rodzeństwem i ogólnie wstyd przed depresją. Niestety ta osoba do dzisiaj nic nie osiągnęła. 

Niestety z depresją jak i z alkoholizmem choruje cała rodzina. Osobiście przez to nabawiłem się lęków, ale na szczęście nie syndromu sztokholskiego w przeciwieństwie do niego. 

Mam nadzieje, że choć trochę Cie upewniłem w ocenie Twojej sytuacji 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.