Jump to content

Mam dość, nie cieszę się. Każde spotkanie z rodzicami kończy się kłótnią, moim roztrzęsieniem, zdołowaniem.


Monika87

Recommended Posts

Mam na imię Monika. Mam 36 lat.

Odkąd pamiętam między mną a moimi rodzicami wybuchały kłótnie. Szczególnie moja mama jest osobą narzucającą swoje zdanie. Potrafi tak mącić, kręcić, co doprowadza mnie do wybuchu nerwów. 

To wszystko spowodowało, że szukałam możliwości szybkiego wyprowadzenia się z domu. Wynajmowanie mieszkania w czasie pandemii okazało się zbyt drogie i musiałam wrócić do rodzinnego domu. W 2021 roku udało mi się kupić mieszkanie i wyprowadzić się. 

Udało mi ułożyć sobie fajny związek z mężczyzną.

We wrześniu 2023 roku zaręczyliśmy się. Zaczęliśmy planować ślub i wesele. Dzięki moim rodzicom coraz bardziej odechciewa mi się tego ślubu i wesela. Przez ich wtrącanie się, narzucanie swojego zdania i wizji. Nie rozumieją, że my chcemy to zrobić po swojemu. Mamy na to swoje pieniądze odłożone. Każde spotkanie z nimi kończy się kłótnią i moim roztrzęsieniem nerwowym. Taka kłótnia miała miejsce wczoraj. Jestem zdołowana i odechciewa mi się dalszego planowania i wszelkich załatwień. Nie cieszy mnie to. Najchętniej nie wychodziła bym z domu. Zasunąć roletę na oknie i zaszyć się w łóżku pod kołdrą. Chce mi się płakać, ale nie mogę tego robić, bo jestem w pracy. O skupienie w pracy też ciężko. Moja mama potrafi w pracy do mnie zadzwonić i wkurzyć mnie. Ja odbieram telefon, myślę że coś się stało. 

Link to comment
Share on other sites

Witam, jeśli aż tak działa na Ciebie mama nie odwiedzaj jej wcale lub tak często jak teraz to robisz do czasu ślubu. Wiem jak ludzie jednym słowem potrafią zdenerwować dlatego szkoda żebyś się smuciła gdy możesz się cieszyć pewnych ludzi nie zmienisz ale możesz zmienić pewne relacje. A po ślubie zobaczysz czego będziesz chciała

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Martyna ma rację,a już na pewno nie rozmawiaj z matką o ślubie. Mów otwarcie, że wszystko masz pod kontrolą i nie muszą nic wiedzieć. Będą gośćmi i tyle. I wszystkiego dobrego na nową drogę życia ❤️. Będziesz mieć swoją rodzinę: męża, dzieci i od tej chwili to oni będą dla Ciebie najważniejsi.

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.