Jump to content

Jak mam walczyć z bezwładnością, ucieczką w sen i jedzenie?


Anna56

Recommended Posts

Niepokoi mnie bardzo mój styl życia. Uciekam od rzeczywistości - trudnej dla mnie i bolesnej - w sen i jedzenie. Kiedy śpię, nie mogę się wybudzić nad ranem, czuję taki bezwład i poczucie beznadziei. Nie ma totalnie po co wstawać. Wystarczy jednak, że wstanę, stwierdzam zaraz, jaki ładny dzień, tyle mam spraw do ogarnięcia i rzucam się w wir życia. I jest wcale nie najgorzej, pomimo tego, że czuję też ból z powodu pewnych okoliczności. Ja - śpiąca w łóżku  i ja - wybudzona całkiem - warunek: na nogach to dwie całkowicie różne osoby. Niestety, zarywam szmat życia wstając późno lub bardzo późno. Brak mi czasu na wiele rzeczy. Bardzo proszę o pomoc. Jak to możliwe, że łączę takie dwie sprzeczności? Jak przekonać moją podświadomość, nieświadomość czy cokolwiek, żeby pozwoliła mi normalnie wcześnie wstawać?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

pomyśl o rozplanowaniu dnia na godziny, na to co musisz zrobić jako w liście priorytetowej z tym będzie Ci o wiele łatwiej. Jedzenie daje tylko chwilową przyjemność, a potem są wyrzuty sumienia mam to samo. Samodyscyplina też dużo daje i nawyki zdrowe pielęgnuj się jak ogrodnik swoje róże ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.