Jump to content

Dziwna płaczliwość, nadmierne "wzruszenie"?


Recommended Posts

Dzień dobry,

Otóż mam taki problem... Często gdy mam mówić o jakichś emocjonalnych i trudnych rzeczach, zaczynam płakać i mam problem żeby to powstrzymać... ale to nie tylko wtedy kiedy mam mówić...zdarza się to też, gdy inni mi mówią o czymś emocjonalnym, np. jak tata przeżywał wyprowadzkę nas, swoich córek (mam wrażenie że jego wyznanie wpływa na mnie o wiele za mocno - z trudem powstrzymuję płacz słuchając tego i nie moge sie wtedy odezwać bo wiem że już nie powstrzymam tego płaczu). Często też napływają mi łzy na sam dźwięk straży, karetki itd. Płaczę praktycznie na wszystkich serialach czy filmach, mimo że mówie sobie że to przecież aktorzy i nikt naprawde nie umiera, ja i tak płacze. Jak sobie pomysle że np umrze moja mama czy babcia  to też już łzy napływają mi do oczu. Mam tego dosyć i jest to bardzo trudne, bo często uniemożliwia mi odezwanie się i powiedzenie czegoś... Proszę o jakieś porady, wskazówki, czy i co mogę z tym zrobić... i skąd mi się mogło to wziąć

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Cześć.Może już rozwiązałaś swój problem,ale mimo to napiszę. Możesz mieć po prostu taką głębszą niż inni wrażliwość,ale może to też być zwyczajna przyczyną jak problemy z tarczycą,za dużo żelaza. Zrób kompleksowe badania i wyklucz pewne rzeczy.Jeśli to nadwrażliwość to skorzystaj z porady psychologa .Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.