Jump to content

Wychowywanie partnera przez dziadków


agatka

Recommended Posts

Witam
Problem jest o wiele bardziej rozległy niż go opiszę, ale chodzi mi jedynie o poradę w jednej kwestii. Mam 25 lat i w związku z chłopakiem jestem 8 lat. Zaczęliśmy się spotykać od czasów licealnych. Nasz związek przechodził wiele różnych kryzysów ale jakoś z tego wychodziliśmy. Od koło 2 miesięcy znów dzieje się źle a a ja wpadłam na pomysł w czym można doszukiwać się problemu.

Gdy mój chłopak miał 7 lat jego rodzice się rozstali. ojciec wyjechał do innego miasta. Matka otworzyła swój mały biznes i doszła do wniosku ( tak przypuszczam) że nie poradzi sobie z biznesem i siedmioletnim dzieckiem wiec oddała go w codzienną opiekę do swoich rodziców. Rodzice mieszkają koło 15 km od miejsca zamieszkania matki. Jak się poznaliśmy, to mój chłopak już od dawna mieszkał z dziadkami ale kontakt z matką był, przyjeżdżała na obiady i często prosiła syna o załątwienie różnych dostaw w jej biznesie. Matka znalazła sobie partnera z którym ma dziecko, jednak kolejny partner od niej odszedł, nie wiem z czyjej winy. Drugie dziecko, które na dzień dzisiejszy ma koło 10 lat, przebywa raz u dziadków raz u matki. Nadmienię, że matka jest zazdrosna o swojego syna i gdy się raz na rok z nią spotkamy wszyscy to włącza się w nie taka podświadoma walka o niego, nagle publicznie wyraża do niego uczucia w mojej obecności a podobno gdy mnie nie ma to tego nie robi. Mój chłopak twierdzi ze widzi ze walczy o niego.  Niedawno umarł dziadek mojego chłopaka i ciężko mi stwierdzić czy coś u nich się zmieniło.

Mój chłopak nie potrafi dać mi tych uczyć, których bardzo potrzebuje. Jeśli proszę go o zmianę jakiś kwestii to zmienia sie to na 2-3 dni albo wcale. Ja oczywiście też nie jestem bez winy. Ostatnio zaczyna unikać ze mną spotkać pod pretekstem tego ze ciągle krzyczę (trochę prawdy w tym jest). Moja złość i krzyki są wynikiem tego ze za rzadko się spotykamy często nasze rozmowy są bardzo oficjalne i zdawkowe, od lat nie mogę uprosić się go o wspólny wyjazd na wakacje, wszystko na nie.

Moje pytanie jest następujące:

Jaki wpływ ta całą sytuacji jaką zafundowała mu matka może teraz mieć na jego zachowanie? Czy te jego unikania takie przyjacielskiej relacji ze mną to przyczyna wyłącznie naszych kłótni czy można doszukiwać się w jego przeszłości? Zapomniałam dodać, że kontakt z ojcem ma, 3-4 razy do roku jeździ go odwiedzać. I jeszcze bardzo ważna sprawa: Od początku naszej znajomości wydawało mi się ze oj chłopak za priorytet stawia sobie kolegów ale twierdził ze nie. Po ośmiu latach razem stwierdzam że się nie myliłam Kiedy zadzwonię do innego i akurat zastane go u kolegów to na początku obojętnie mówi ze będzie kończył bo jest u kolegów, a jak zacznę przedłużać chwile to staje się nie miły i się rozłącza. Zauważyłam w nim jeszcze z strasznie się na nich wzoruje. Kiedy spotykał się z jednym kolegą głownie to jego poglądy były takie jak tego kolegi. Później kiedy poznał innych to z wszystko się zmieniało w zależności od tego z którym przebywał. Mam wrażenie ze to brak ojca tak na niego wpłynął i szuka sobie wzorca, podobnie jest z jakimiś youtuberami których na dany moment ogląda.

Wrócę do pytania: Czy takie dzieciństwo ( on twierdzi ze było dobre i wypiera zawsze jak mu mowie ze jego matka zrobiła mu "trochę" krzywdę tym ze go oddała dziadkom pomimo utrzymywania kontaktu) może mieć na dzień dzisiejszy wpływ na jego relacje ze mną? Jakie mogą być objawy tego, że coś go boli w związku z tym?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.