Jump to content

Wychowywanie partnera przez dziadków


agatka

Recommended Posts

Witam
Problem jest o wiele bardziej rozległy niż go opiszę, ale chodzi mi jedynie o poradę w jednej kwestii. Mam 25 lat i w związku z chłopakiem jestem 8 lat. Zaczęliśmy się spotykać od czasów licealnych. Nasz związek przechodził wiele różnych kryzysów ale jakoś z tego wychodziliśmy. Od koło 2 miesięcy znów dzieje się źle a a ja wpadłam na pomysł w czym można doszukiwać się problemu.

Gdy mój chłopak miał 7 lat jego rodzice się rozstali. ojciec wyjechał do innego miasta. Matka otworzyła swój mały biznes i doszła do wniosku ( tak przypuszczam) że nie poradzi sobie z biznesem i siedmioletnim dzieckiem wiec oddała go w codzienną opiekę do swoich rodziców. Rodzice mieszkają koło 15 km od miejsca zamieszkania matki. Jak się poznaliśmy, to mój chłopak już od dawna mieszkał z dziadkami ale kontakt z matką był, przyjeżdżała na obiady i często prosiła syna o załątwienie różnych dostaw w jej biznesie. Matka znalazła sobie partnera z którym ma dziecko, jednak kolejny partner od niej odszedł, nie wiem z czyjej winy. Drugie dziecko, które na dzień dzisiejszy ma koło 10 lat, przebywa raz u dziadków raz u matki. Nadmienię, że matka jest zazdrosna o swojego syna i gdy się raz na rok z nią spotkamy wszyscy to włącza się w nie taka podświadoma walka o niego, nagle publicznie wyraża do niego uczucia w mojej obecności a podobno gdy mnie nie ma to tego nie robi. Mój chłopak twierdzi ze widzi ze walczy o niego.  Niedawno umarł dziadek mojego chłopaka i ciężko mi stwierdzić czy coś u nich się zmieniło.

Mój chłopak nie potrafi dać mi tych uczyć, których bardzo potrzebuje. Jeśli proszę go o zmianę jakiś kwestii to zmienia sie to na 2-3 dni albo wcale. Ja oczywiście też nie jestem bez winy. Ostatnio zaczyna unikać ze mną spotkać pod pretekstem tego ze ciągle krzyczę (trochę prawdy w tym jest). Moja złość i krzyki są wynikiem tego ze za rzadko się spotykamy często nasze rozmowy są bardzo oficjalne i zdawkowe, od lat nie mogę uprosić się go o wspólny wyjazd na wakacje, wszystko na nie.

Moje pytanie jest następujące:

Jaki wpływ ta całą sytuacji jaką zafundowała mu matka może teraz mieć na jego zachowanie? Czy te jego unikania takie przyjacielskiej relacji ze mną to przyczyna wyłącznie naszych kłótni czy można doszukiwać się w jego przeszłości? Zapomniałam dodać, że kontakt z ojcem ma, 3-4 razy do roku jeździ go odwiedzać. I jeszcze bardzo ważna sprawa: Od początku naszej znajomości wydawało mi się ze oj chłopak za priorytet stawia sobie kolegów ale twierdził ze nie. Po ośmiu latach razem stwierdzam że się nie myliłam Kiedy zadzwonię do innego i akurat zastane go u kolegów to na początku obojętnie mówi ze będzie kończył bo jest u kolegów, a jak zacznę przedłużać chwile to staje się nie miły i się rozłącza. Zauważyłam w nim jeszcze z strasznie się na nich wzoruje. Kiedy spotykał się z jednym kolegą głownie to jego poglądy były takie jak tego kolegi. Później kiedy poznał innych to z wszystko się zmieniało w zależności od tego z którym przebywał. Mam wrażenie ze to brak ojca tak na niego wpłynął i szuka sobie wzorca, podobnie jest z jakimiś youtuberami których na dany moment ogląda.

Wrócę do pytania: Czy takie dzieciństwo ( on twierdzi ze było dobre i wypiera zawsze jak mu mowie ze jego matka zrobiła mu "trochę" krzywdę tym ze go oddała dziadkom pomimo utrzymywania kontaktu) może mieć na dzień dzisiejszy wpływ na jego relacje ze mną? Jakie mogą być objawy tego, że coś go boli w związku z tym?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.