Jump to content

Nie chce ślubu


Recommended Posts

Mój narzeczony poinformował mnie, że nie chce ślubu...i go nigdy nie będzie...3 lata temu myślał że jest gotowy... Czuję się trochę oszukana bo wiedział jak to jest dla mnie ważne.. Jesteśmy szczęśliwi dobrze się rozumiemy... Ale jego decyzja mnie szokowała i zraniła... Myślę o odejściu.. Nie tego oczekiwałam... inne decyzję bym podjęła jakbym wiedziała, że on nie do końca chce tego ślub... Nie rozumiem jak można kogoś tak poszukać. 

Link to comment
Share on other sites

Czy to co tutaj napisałaś na forum w sposób wyraźny i spokojny zakomunikowałaś swojemu narzeczonemu? Prawdą jest, ze ludzie coraz częściej zmieniają się a zmiany te przychodzą w sposób łatwy i jakże szybki. Trzy lata temu narzeczony miał inne plany związane z Tobą, z Wami a przede wszystkim inne podejście do definicji „małżeństwo / rodzina”. Przez ten okres a kto wie czy nie i w ostatnim czasie zmieniły się jego poglądy, priorytety i wartości. Pytanie dlaczego? Jakie argumenty wpłynęły do zmiany? Wymienił Ci choć jeden a konkretny? Czy po prostu odrzekł, ze ślubu nie będzie i to wszystko w tym temacie? Przyznaję Tobie rację, ze szkoda, iż wcześniej nie sygnalizował bo zaoszczędziłby Ci zawodu i zwątpienia, które właśnie odczuwasz. Patrząc z pryzmatu kobiety - kobieta  inaczej podchodzi do kwestii formalnego zalegalizowania związku aniżeli mężczyzna. Kobiety bardziej czekają na ten szczególny dzień a który jest wg nich jednym z „tych” najważniejszych w ich życiu. Teraz myślisz o odejściu mimo, ze zawsze czułaś się szczęśliwa i dobrze rozumiana przez narzeczonego. Postaw sobie zasadnicze pytanie zanim zdecydujesz, ze dalsza Wasza relacja nie ma racji bytu i przyszłości. Czym dla Ciebie jest małżeństwo od strony duchowej, od strony tradycji i od strony formalnej. Gdy udzielisz sama sobie tych odpowiedzi (pomocna będzie kartka i długopis), moze warto raz jeszcze zadać to samo pytanie narzeczonemu? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.