Jump to content

Czy moja mama jest socjopatka?


Recommended Posts

Witam,chce się dowiedzieć czy jestem przewraźliwiona .Mam 15 lat ,od 3 lat choruję na depresję .Moja matka wogule mi nie poświęcała czasu ,gdy byłam dzieckiem .Miała kosmiczne wymagania (szkolna psycholog ją uświadomiła że ma chore wymagania)Gdy byłam w 5kl pdst była epidemia covid,prawie dwa lata w domu .W 7klasie miałam 52procent frekfencji,ponieważ poprzez depresje nie miałam siły wstać z łóżka.moja mama robiła z siebie ofirarę, jak? Mama pracuje w sklepie,zawsze gdy przyszedł do sklepu nauczyciel/nauczycielka ona zaczynała płakać,mówić że ona nie wie dlaczego ja nie chodzę do szkoły (doskonale wie) skąd o tym wiem? Sama mi się chwaliła.....teraz jestem na nauczaniu domowym,przez depresję przytyłam ok 35kg dziś jest pierwszy dzień diety od dietetyka ,pytam czy mogę sobie ustanowić cele typu jak schudnę np  10kg to kupie sobie płytę ulubionej artystki to ona że jak schudnę to będzie sukces (chamsko)+,,jak schudniesz 10kg to kupię ci tort,pewnie cały zjesz odrazu" (jakby to było śmieszne).Wiem że teraz wiele osób zwróci uwagę że piszę ,,ona"lub ,,matka" ,szczerze nie wiem jak nazywać tą osobę .Podejrzewam że jest osobą z zaburzeniem dyssocjalnym (psychopatia lub socjopatia) Proszę o radę jak postępować z tą osobą ,jak nie brać tych słów do siebie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nigdy nie zrozumiem takich matek. Dziecko to największy skarb i dar. Jak można je źle traktować. Niestety coraz więcej takich przypadków. To na pewno nie Twoja wina. Trudno nie brać do siebie słów,wypowiedzianych przez bliską osobę. Odseparować też się nie da. Może psycholog doradzi Ci jakiś schemat postępowania z taką osobą,a najlepiej jak ona sama udałaby się do gabinetu. Trzymaj się. I zawsze możesz napisać tutaj po wsparcie. Może ktoś coś lepiej doradzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.