Jump to content

Problem po rozstaniu


Recommended Posts

Siemanko.

sprawa wyglada następująco, byłem w związku prawdopodobnie z kobieta o zaburzeniu narcystycznym (to tylko moje przypuszczenia).

przeżyłem swoją żałobę po zakończeniu związku i gdy już wydawało się ze się od tego uwolniłem to ona znów postanowiła wrócić, porobić trochę zamieszania w moim życiu i znów zniknęła bez słowa.

jestem osoba bardzo empatyczną i emocjonalną i zauważyłem w sobie to ze nie potrafię postawić ściany między mną a nią. Próbowałem ją blokować gdzie tylko się da ale po czasie nachodziła mnie jakaś obawa i odblokowywałem.

trochę głupie ale czy są jakieś techniki żeby nauczyć się walczyć z tym zaburzeniem które mam w sobie ? Z jednej strony chciałbym o niej zapomnieć a z drugiej boje się to zrobić czy ją stracić. Zaplątałem się w jej osobie przez co nie potrafię nawiązać żadnej innej relacji.

Link to comment
Share on other sites

Hej… ktoś kiedyś powiedział, takie skandynawskie przysłowie: jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść, jeśli wróci - będzie należał do Ciebie, jeśli nie (wróci), tak będzie lepiej. Skoro z jakiegoś powodu wraca… może chce do Ciebie „należeć”. I jak widzę piszesz dalej, Ty również się zaplątałeś. 
 

Doprowadź do spotkania, bądź inicjatorem. Porozmawiajcie, jak mawiał jeden terapeuta par, wróćcie do momentu, chwili, w której się poznaliście. Co Was połączyło, co kręciło.

Uważam, że żadnego zaburzenia nie masz. Po prostu starasz się moim zdaniem, poza tym jak piszesz „emocjonalnym” , być też logicznym. Inaczej mieć jasny plan. A do tego planu potrzeba zrozumienia, porozmawiajcie jakie są Wasze oczekiwania, ale takie autentyczne, nie z poradników czy jakiś książek oklepane formułki. 
 

Ty coś myślisz, Ona wraca. Moim zdaniem warto porozmawiać. Oczyścić. Nawet jak będzie to trudne dla obojga i zdecydujecie się po tej rozmowie pójść jednak swoim drogami, i dla zdrowia psychicznego nie wracać już do siebie, będzie do korzystne dla Waszych serc, umysłu…ciała. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Niestety ale nie jest to możliwe. Ona nie odpowie na żadną moją wiadomość(wyświetli i na tym się skończy)/telefonu nie odbierze albo odrzuci.

Odezwie się dopiero jak ona będzie miała na to ochotę. Tak wiec sytuacja bez wyjścia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.