Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Osobowość unikająca


savatesuperbe
 Share

Recommended Posts

Witam. W jaki sposób będąc metrykalnie dojrzałą osobą radzić sobie w życiu unikając wszystkich i wszystkiego? Diagnoza jest powszechnie dostępna, ale jakie są metody naprawy lub inaczej jaki styl życia umożliwia wytrzymanie z taką przypadłością? Zamiast osłabiać się z wiekiem, nasila się. Dziękuje

Link to comment
Share on other sites

Mężczyzna 39 lat,jedno dziecko, w rozbitym związku, mieszkam zagranicą, cała niewielka rodzina w Polsce. Od początku wieku szkolnego, może nawet wcześniej przeżywam stres związany z obecnością, towarzystwem innych osób. Jest to skrajnie nieprzyjemne, choć irracjonalne.o ile nauczyłem się jakoś to obchodzić w przypadkach zawodowych to najgorzej jest w aferze prywatnej. Brak umiejętności komunikacyjnych, za wyjątkiem sytuacji 1 na 1. Jedyny stan zmniejszenia napięcia to kiedy mogę być sam w pomieszczeniu. Zmiany nastrojów, okresowe stany przygnębienia czy depresyjne. Brak perspektyw, poczucie winy, popełnianie błędów, wpadek, niezręczności. Uczucie ulgi w momencie ucieczki od sytuacji, problemu. Jaki przyjąć sposób życia aby krzywdzić najmniej innych co już ma miejsce i postępuje w każdej chwili?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, savatesuperbe napisał:

Kiedy mogę oczekiwać porady?

Szanowny Panie, pyta Pan o coś, co jest podane na stronie, do której Pana odesłałem. W związku z tym nie udzielę Panu odpowiedzi.

Dnia 27.02.2019 o 00:44, savatesuperbe napisał:

Mężczyzna 39 lat,jedno dziecko [...]

Co do Pana ogólniejszego zapytania, ujmę to tak, ma Pan uzasadnione powody do zatroskania. Pana funkcjonowanie wydaje się wymagać uwagi specjalisty. W trakcie kontaktu z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą postawiona zostanie diagnoza. Dopiero na jej podstawie można sugerować rozwiązania. Rzetelna diagnostyka pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy cierpi Pan na osobowość unikającą czy zmaga się Pan z inną dolegliwością o podobnym charakterze. Problemy lękowe niejednokrotnie współwystępują z innymi - takimi jak zaburzenia nastroju. Podsumowując, zalecany jest kontakt z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą. W przypadku tego rodzaju trudności, które Pan opisuje, zdecydowanie zalecałbym kontakt na żywo, w gabinecie, a nie np. przez Skype. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.