Jump to content

Podejrzenie depresji


Margo94

Recommended Posts

Witam

jestem kobietą mam 28 lat , od niespełna roku jestem mamą. Od porodu nie radzę sobie z emocjami , z dzieckiem , z życiem. Nie mam żadnego wsparcia ze strony bliskich. Nic mnie nie cieszy wręcz jestem zobojętniała na wszystko nawet na dziecko.  Błachostki wyprowadzają mnie z równowagi. Brak chęci do życia

Link to comment
Share on other sites

Witaj, wiem co czujesz, bo też przez to przechodziłam. To może być początek depresji poporodowej spowodowanej przez hormony,stres ,zmęczenie i  zmianą stylu życia.  To co możesz zrobić to zadbać o siebie. Powiedz najbliższym jak się czujesz,niech ktoś pomoże Ci przy dziecku. Nie ktoś zostanie z dzieckiem,abyś Ty mogła wyjść do ludzi i zrobiła coś co Ci sprawia radość. To wszystko co teraz czujesz minie z czasem. Najważniejsze jest znaleźć sposób na przetrwanie tego trudnego czasu. Możesz też pogadać z przyjaciółką o tym co Cie trapi,ale jak czujesz, że jest na prawdę źle, to może lepiej udaj się do dobrego psychologa.

Jak byś chciała pogadać,to ja chętnie porozmawiam i pomogę na tyle ile będę potrafiła. Trzymaj się. Pozdrawiam 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. 
Mój partner pojechał za granice, ponieważ sytuacja finansowa nas zmusiła do tego. Czasem moja mama przyjeżdża i „ pomaga „ przy młodym ale bardziej niszczy mnie psychicznie i żadne argumenty do niej nie przemawiają :/  moje koleżanki nie maja dzieci i ciężko im rozeznać się w temacie. A w sumie kto lubi słuchać o czyiś problemach. 

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem sytuację,bo miałam podobnie. Na początku każdy się  interesował dzieckiem,a potem ja zostałam sama bez wsparcia. Moje koleżanki też się odwróciły,bo ja nie miałam o czym z nimi rozmawiać,ale z czasem było już coraz lepiej. Zrobiłam się silniejsza i jakoś to  przetrwałam. Najlepszy był moment kiedy dzieci poszły do przedszkola ,a ja odzyskałam czas dla siebie. Także to teraz jest dla Ciebie ciężki moment ,ale na prawdę to minie. Zostaw dziecko mamie i wyjdzi do ludzi.  Mi najbardziej brakowało takiego zwykłego wyjścia z domu, oderwanie się od tej rutyny. Musisz pomyśleć o sobie ,bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko 🙂. Poczytaj sobie na necie o depresji poporodowej i sprawdź czy objawy się zgadzają. Czasem warto udać się do psychologa,szczególnie jak pojawiają się myśli samobójcze. To jest poważna sprawa. 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.