Jump to content

Problemy wychowawcze


Recommended Posts

Jestem 33 letnią mamą 2 dzieci, 5cio letnia córka urodziła się z głębokim upośledzeniem, kilka razy ocierała się o śmierć co wpłynęło na wszystkich członków rodziny, ale niestety najgorzej z sytuacją radzi sobie nasz 7mio letni syn. Ma on problem z rozłąką, nie chce chodzić do szkoły, w ogóle zostawać beze mnie lub męża. Jest bardzo emocjonalny, każdy problem "wyolbrzymia", ma problem ze stawianiem czoła codzienności, wszystko go przeraża, brakuje mu odwagi i pewności siebie, myślę że ma też niską samoocenę ze względu na nadwagę i przykre komentarze ze strony rówieśników co do wagi właśnie. Poza tym jest świetnym chłopcem, kocha zwierzaki, chętnie pomaga, ma w sobie dużo empatii i radości, chociaż w stosunku do mnie i męża jest dość kłótliwy, dużo pyskuje i nie słucha nas zbytnio. Wszyscy chwalą go, wszystkie nauczycielki itp ale w domu często jest niegrzeczny. 

Proszę o poradę, w jaki sposób z nim porozmawiać, jakie prawdopodobne są błędy po naszej stronie, jak mu pomóc? 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witaj. Może syn boi się że Was straci. On też widzi ciężką chorobę siostry, na pewno odczuł strach wszystkich o jej życie . Ze względu na problemy zdrowotne córki być może poświęcacie jej więcej czasu,to zrozumiałe. Syn jednak potrzebuje Waszego wsparcia, zapewniania o miłości i o tym , że zawsze może na Was liczyć.Może pyskówkami próbuje skupić na sobie Waszą uwagę,a czasami musi po prostu odreagować stres szkolny i inaczej nie potrafi. Należy poprosić wychowawcę ,aby reagował na dokuczanie chłopcu przez rówieśników. Można porozmawiać z synem o zmniejszeniu nadwagi,ale zaznaczyć, że to dla jego zdrowia,a nie dlatego, że ktoś mu dokucza. Nie wiem jakim czasem dysponujecie, może wspólny ruch na świeżym powietrzu. I cały czas zapewniać go , że jest wartościowym człowiekiem. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.