Jump to content

Molestowanie seksualne przez ojca mojej siostry


Gtoo

Recommended Posts

Mam straszną zagwozdkę. Dwa lata temu poszłam na terapię, dzięki której po 20 latach wyjawilam mamie, że jej mąż mnie molestowal kiedy dojrzewalam. Odcielam się od niego momentalnie kiedy naprawdę zrozumiałam co się stało. Teraz wyszły na jaw jego zdrady wobec mamy a moja siostra (jego rodzina córka) pyta co się stało te dwa lata temu, czemu się poklocilismy. Nie wiem czy powinnam jej mówić. Myślę o tym jak zawsze się mówi, że nie wolno oczerniac rodzica w oczach dziecka... Męczy mnie to ukrywanie faktów, czuję się jakbym go broniła a to obrzydliwe uczucie

Link to comment
Share on other sites

Wydarzyły się  obrzydliwe rzeczy, zatem obrzydliwe uczucia są całkiem na miejscu. Do kogo czujesz wstręt? Do tego człowieka przez to co zrobił, czy do siebie za chronienie go?

Jak byś się poczuła, gdybyś wywaliła siostrze kawę na ławę, byłaby ulga? A może wyrzuty sumienia? "Nie wolno oczerniać rodzica w oczach dziecka" jest tylko jakimś sloganem, regułką przez kogoś wymyśloną, nie przejmuj się tym za bardzo.

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, co mówi Twoje wnętrze. Do głowy łatwo nam napchać różnych głupot, a flaczki są takie chyba bardziej odporne, bardziej... "nasze", naturalne, dzikie i mądre. Z nimi trzeba się dogadać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.