Jump to content

"Zrób to, ulży ci"


ksnatt

Recommended Posts

Treść jest o okaleczaniu się i traumie. 

PROBLEM: Chęć okaleczania wraca, ale dlatego, że z moich oczach jest to ładne. Uwielbiam na to patrzeć. Na tą krew i rany. Trudno mi z tym jest czasami. Nie chcę już tak myśleć.

To było kilka lat temu. Byłem młody (5-6 klasa może?), głupi, łatwo wierny. Dużo przeszedłem i chciałem być szczęśliwy. Miałem swoją kumpele, nazwijmy ją. Nie mówiłem jej o swoich przeżyciach z przeszłości. Nie chciałem do tego wracać, ale mówiłem jej część rzeczy, która się działa w tamtych czasach. 

Pewnego dnia spytała się czy się spotkam z nią i jej przyjacielem (Y). Zgodziłem się, bo mówiła mi, że Y chciałby mnie poznać.

Gdy przybyłem na wybrane miejsce zastałem ich z różnymi ostrymi przyrządami. Nie rozumiałem dlaczego to mieli, ale byłem trochę zaniepokojony. X wyjaśniła mi, że się okaleczają i "ozdabiają" sobie ręce. Teraz pewnie ktoś by to wyśmiał. Atencja? Żart? Nawet nie wiem jak to można nazwać, ale to był jeden z ich powodów by to robić. 

Nie wiedziałem zbytnio czym jest okaleczanie się. Wiedziałem, że to robienie sobie krzywdy, ale tłumaczyli mi to jakby było to czymś dobrym, uspokajającym. 

Namawiali mnie do odłączenia, ale zbyt się bałem. W końcu sam spróbowałem w domu, gdy nie było ze mną najlepiej. Wystraszyłem się lecącej krwi, ale nie sprawiło mi to bólu, bądź innych złych emocji. Ten widok mnie wręcz uspokajał. 

Opowiedziałem X o tym i jej pokazałem. Niby się cieszyła, ale powiedziała, że powinienem to mocniej robić, po czym zademonstrowała to na moich oczach. 

Przestałem uważać, że to złe. Myślałem, że po prostu ludzie nie chcą, by ktoś odkrył, że to pomaga.

Robiłem to coraz częściej, czasem przy X i Y, ale on rzadko z nami wychodził.

Opowiedziałem X o sytuacji z pewnym chłopakiem, który szantażował mnie samobójstwem. Lubiłem go mimo, że jego zachowania mi nie odpowiadały (tak jak pisałem-szukałem szczęścia). Pisał mi obrzydliwe rzeczy np. Prosił o nagie zdjęcia, pisał jak bardzo go kręcę, powiedział mi, że masturbował się do moich zwyczajnych zdjęć i namawiał do spotkań. Byłem załamany, popłakałem się, bo nie chciałem mieć kogokolwiek na sumieniu. X powiedziała, że żebym ochłonął powinienem się okaleczyć. Zrobiłem to. Miałem pocięte całe kostki, całe skarpetki miałem we krwi i miałem trudności z chodzeniem. X mówiła mi, że wygląda to bardzo ładnie, że ten kolor mi pasuje i tym podobne.

Trochę się rozpisałem, a końca wciąż nie widać, więc postaram się to już streścić

Robiłem to coraz częściej, podobało mi się. Miałem problemy w szkole z pedagogiem i tylko ja miałem w domu problemy przez okaleczanie się. Czułem się źle, że ciągle mnie kontrolowano. Tylko mnie. 

Wyjawiłem część prawdy o cięciu się X jej mamie. Uznałem, że pora to skończyć. Ograniczyłem z nią kontakt i stopniowo przestawalem się okaleczać. 

PROBLEM: Chęć okaleczania wraca, ale dlatego, że z moich oczach jest to ładne. Uwielbiam na to patrzeć. Na tą krew i rany. Trudno mi z tym jest czasami. Nie chcę już tak myśleć.

Nie mam możliwości pójścia do psychologa innego niż szkolnego. Nie chcę by rodzice się dowiedzieli o wszystkim, przez co boję się sięgnąć po pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

Należy skonsultować ten temat z lekarzem psychiatrą; można także doraźnie, oczekując na kontakt ze specjalistą, porozmawiać przez psychologiczne telefony wsparcia. Niektóre numery podane są tutaj: https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/ Lekarz prawdopodobnie zaleci psychoterapię i da skierowanie na nią.

 • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.