Jump to content

Cały ja


Mateusz97

Recommended Posts

Cześć! 

Od dłuższego czasu zbieram się na to, aby wszystko z siebie wyrzucić, do tej pory wszystko dusiłem w sobie. 

Mam 25 lat i zero chęci do życia. Wpływa na to głównie samotność i wyolbrzymione myślenie o wszystkim, co wokół mnie. Ostatnimi czasy jest o wiele gorzej, nie mam nawet ochoty podnosić się z łóżka, a wzięcie kubka do ręki, aby napić się herbaty, graniczy z cudem. Dorosłość, która dość wyraźnie zaznaczyła swoją obecność, jest na tyle wykańczająca, że dni mijają poza moją świadomością i każdy wygląda dokładnie tak samo. Do tego dochodzi brak jakiegoś życiowego celu i zero wsparcia ze strony najbliższych. 

Mam nadzieję, że u Was jest lepiej!

Chętnie zwyczajnie popisze z kimś, kto czuje się podobnie lub z kimś, kto mógłby mi w końcu pomóc wyjść z letargu. 

Życzę wszystkim miłego dnia i zapraszam do kontaktu :)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Hej Mateusz. Czasami też się tak czuję. Też miewam problemy za sobą.Dlatego trafiłam na tę stronę i sam fakt, że mogłam wyrzucić z siebie to,co mnie boli bardzo mi pomógł. Wiem, że tu nikt dziwnie na mnie nie popatrzy, nie spojrzy z litością albo pogardą. Oprócz tego może czasami uda mi się komuś pomóc albo po prostu dać dobre słowo czy być. To nasze codzienne życie jest za szybkie,dlatego nauczyłam się zwalniać. Czasami lubię sobie sama posiedzieć w ciszy, pogapić się w okno.Od ludzi złośliwych trzymam się z daleka. Oczywiście muszę chodzić do pracy,w domu też jakoś funkcjonować.Czasami to bardzo trudne.Nauczyłam się odpowiadać ludziom np. nie interesuje mnie to,jak ktoś plotkuje albo ja tego nie potrzebuję, jeśli ktoś się chwali, że kupił to czy tamto. Jeśli pytają dlaczego np.nie oglądam telewizji,to mówię,bo tak chcę.Coś innego np. bo lubię. Przestało mnie obchodzić co sobie pomyślą albo powiedzą za moimi plecami.  Jednak mam już trochę lat i zajęło mi to trochę czasu,żeby to wszystko zrozumieć. Pewnie, że czasem boli to czy tamto,ale tacy są ludzie. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.