Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Identyfikacja z rodzicami


Zofia
 Share

Recommended Posts

Witam Panstwa,

Jestem dojrzala osoba, pochodze z rodziny dysfunkcyjnej, alkoholowej i patologicznej. Mysle, ze moj ojciec byl nawet psychopata, a matka pacjentka psychiatryczna. Oboje siedzieli kiedys nawet na szczescie krotko, w wiezieniu. Mam 2 terapie za soba, ale ciazy mi jeszcze jeden problem. Mianowicie jest mi trudno zidentyfikowac sie z moimi rodzicami. Staram sie ich zrozumiec i wziasc od nich to co najlepsze, ale wlasnie trudno mi w nich to znalezc. Jak wspominam ich i mowie o nich cos dobrego to czuje sie jak oszust, ktory klamie. Trudno mi takze uwazac sie za osobe wartosciowa skoro mam takie korzenie.

Pozdrawiam,

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

porusza Pani sprawę identyfikacji z rodzicami. Pytanie dlaczego jest dla Pani ważne aby się z nimi utożsamić? Jest Pani dojrzałą osobą, odrębnym bytem i może Pani realizować swoje życie według swojego scenariusza i swoich wartości.

Pisze Pani również o niskim poczuciu własnej wartości wynikającym z Pani pochodzenia. Oczywiście środowisko w jakim się wychowaliśmy w jakimś stopniu nas kształtuje natomiast może Pani się zastanowić co z tego Pani chce wziąć dla siebie a czego nie. Może być tak, że nie zdecyduje się Pani nic nie brać i ma Pani do tego prawo. Stanowi Pani dla siebie wartość samą w sobie i Pani korzenie nie powinny Pani w żaden sposób blokować.

Warto o tym porozmawiać z psychologiem,

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Witam Pania,

Bardzo serdecznie dziekuje za odpowiedz. Tak, byloby warto porozmawiac z psychologiem, ale mam przykre doswiadczenia i juz zmeczona jestem jego szukaniem, tym bardziej, ze mam bpd i nie jestem latwa w kontaktach. Jesli moglabym Pani odplatnie pozadawac jeszcze troche pytan pisemnie, to chetnie skorzystalabym z takiej wlasnie formy pomocy.

Pozdrawiam,

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.