Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Proszę o pomoc


Piotruś Pan
 Share

Recommended Posts

Cześć.Jestem samotnym facetem w wieku 32 lat,pracuje.Odkąd pamiętam nigdy nie byłem duszą towarzystwa choć to się zmieniało.Lecz ostatnio(3-4 mies.)odkąd wróciłęm z zagranicy mój nastrój bardzo się obniżył i lęki,fobie,negatywne myśli wróciły z taką siłą,że oprócz pracy i sklepu nigdzie nie wychodzę,nie mam znajomych,nawet rodziny unikam.Sam już kiedyś zdiagnozowałem to jako fobie społeczną lek może to być jakaś nerwica czy depresja.Mój normalny stan teraz to uczucie napięcia,wyobcowania,czasami lekkie napady lęku,pustka w głowie.Z powodu powyższych nie nawiązuje i nie utrzymuje znajomości z ludżmi gdyż nie umiem się odprężyć.Coraz ciężej jest mi sobie z tym poradzić gdyż takie życie nie daje żadnej radości,a jedynie same flustracje i jest bez sensu.Dodam,że mama choruje na nerwice,a siostra ma schizofremie,reszta rodziny normalna:)Proszę o radę choć domyślam się,że powinienem zacząć jakąś terapie i/lub spróbować brać jakieś leki,choć nie chciałbym ich przyjmować. Proszę o wskazówkę gdyż jest mi naprawdę ciężko i zdarza mi się płakać z tej bezsilności.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

pisze Pan o tym, że czuje się Pan bezsilny ale nie jest Pan bezradny. Może Pan zadbać o siebie i pomóc sobie. Proszę niech Pan uda się na wizytę do lekarza psychiatry. Lekarz postawi diagnozę i zaleci Panu formy leczenia w tym również psychoterapię. Objawy, które Pan przedstawia są niepokojące ale przy wsparciu specjalistów nauczy się Pan jak poradzić sobie z napięciem, emocjami i lękiem.

pozdrawiam,

Katarzyna

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.