Skocz do zawartości

Związki DDD moja historia, zdrada


tuliuli

Polecane posty

Cześć!

Jestem kobietą, wychowaną w dysfunkcyjnej rodzinie, nie będę zgłębiać się w rodzinne rewelacje ale chcę poruszyć temat związków osób DDD. Zaznaczę od razu że nie uczestniczyłam i nie uczestniczę w terapii. Jestem mężatką od kilku lat z mężczyzną z którym znamy się długo i to był jeden z moich pierwszych poważnych związków. Od pół roku zdradzam męża. Zdrada pokazała mi że żałuję małżeństwa i straciłam czas będąc z mężczyzną którego nie kocham.  Byłam wyprana z emocji, myślałam że nic lepszego mnie w życiu nie czeka i że po prostu nie umiem kochać i troszczyć się. Teraz mam wrażenie, że po prostu bałam się być sama, zadowoliłam się kimś, kto nie chce zasypiać razem ze mną, który nie okazuje mi bliskości (nie mówię tu o seksie) wyzywa mnie i poniża (niby w żartach), kimś kto może i będzie dla kogoś dobry ale do życia razem - osobno. A ja odkryłam że nie tego chcę. Na szczęście nie mamy dzieci ale wciąż boję się odejść. Boję się rozwodu, boję się reakcji rodziny, boję się samotności cały czas.. boję się że nie poradzę sobie sama, boję się że nie znajdę nikogo dla siebie bo jestem już po trzydziestce. Wydaje mi się jakbym zobaczyła swoje życie z boku, smutne, nieszczęśliwe, z zerową namiętnością. Nie wiem na ile to efekt zauroczeniem innym mężczyzną a na ile stan faktyczny ale jedno jest  pewne, nie tego chcę od życia. Nie oczekuję fajerwerków, wiem że zakochanie nie jest wieczne ale chcę mieć kogoś kto będzie lubił spędzać ze mną czas, będzie szczery i nie będzie uciekał przed problemami zwalając wszystko na mnie, kogoś kto będzie chciał posłuchać o tym jak minął mi dzień, kto opowie mi o swoim dniu.. Czuje się kompletnie rozbita ale w sumie nie o to chodzi.

Czy z Waszych doświadczeń DDD/DDA mają skłonności do wchodzenia w związki tego typu? Jakiekolwiek by nie być samemu? Jak wyglądały Wasze związki? Znaleźliście w końcu szczęście?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, ja już jestem kilkanaście lat po ślubie, mamy dzieci. Obecnie jesteśmy w takiej nieformalnej separacji. Mój ojciec jest alkoholikiem, nie jakimś agresywnym ale jest. O tym terminie DDA dowiedziałam się dopiero po trzydziestce, oczywiście zdawałam sobie sprawę z tego, że mam dyficyty związku z tym. Wczoraj dopiero zaczęłam czytać o typach ludzi z DDA. Z mężem mieliśmy zawsze dużo wspólnego i byliśmy niezłym małżeństwem według mnie. Ale to on dominował. Teraz widzę, ze traktowałam go jak bóstwo. Wszystko kręciło się wokol niego. Nie, ze na niego nie narzekalam, ale cały czas chodziło o niego. Kiedy skończyliśmy studia (prawie całe byliśmy razem) on mi się oświadczył, nawet nie mówiąc "kocham cię". Wcześniej miał z tym duży problem, ja chciałam mu to ciągle powtarzać, ale przestałam, bo pierwszy nigdy nie mówił. To są takie drobiazgi, ale może były istotne jednak. Więc taki lęk przed samotnością, ryzykiem jest chyba typowy dla nas z DDA. Cały czas mam tę samą pierwszą pracę, to chyba też o czymś świadczy. Myślę, ze warto pójść na terapię, ja się wybieram w związku z kryzysem małżeńskim. Niektóre cechy typowe dla DDA mogą być zaletami, tylko trzeba pewnie to w sobie dostrzec i po prostu pokochać siebie. Bo jeśli Ty siebie nie kochasz, mąż ani inny mężczyzna tez Cię nie pokocha. Nie uważam się za osobę kompetentną, żeby komuś doradzać, ale chcę nawiazac dialog prostu. Mam taką potrzebę. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
       
       
    • 0 komentarzy
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
       
       
    • 0 komentarzy
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
       
    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.