Jump to content

Stan wegetatywny


Liss91

Recommended Posts

Witam.

Mojej mamie mimo młodego wieku (57 lat) 12 października dwa razy stanęło serce. Dwa razy była reanimowana. Wprowadzono ją w śpiączke farmakologiczną z której wybudziła się w stanie wegetatywnym. Otwiera oczy, ziewa, oddycha sama bez respiratora. Jednak nie ma jej tam. Nie ma świadomości. Lekarze nie potrafią określić czy słyszy, czy czuje choć wiem że twierdzą że nie. Powtarzają mi, że pień mózgu pracuje, jednak kora jest uszkodzona. I choć jestem "dużą dziewczynką", choć wiem jak to się skończy i jaka jest prawda, ciągle jest we mnie nadzieja. A że może jednak słyszy - są stany minimalnej świadomości przecież, stany zamknięcia. A że może jeszcze się "obudzi", że wystarczy żeby jej duch wszedł tylko w ciało i będzie dobrze. Widząc mame w szpitalu jestem silna, mówię do niej, że będzie dobrze, że wiem że mnie słyszy, że ma się nie denerwować. A potem wracam do domu i rozpaczam, że już nie mam mamy, że nigdy do mnie nie wróci, że może cierpi, że jest tym wszystkim zmęczona... Nie wiem jak sobie poradzić z tym. Całe życie mówiłam, że "aaa, najgorzej to aby do pogrzebu a potem już trzeba jakoś żyć". A teraz los ze mnie drwi bo jestem w zawieszeniu. Każda wizyta w szpitalu to stres co tam zastane - czy będzie na łóżku, czy będzie miała zamknięte oczy czy otwarte, czy będzie gryzła język czy nie, czy dostrzegę jakieś minimum świadomości, czy dalej nic.. bardzo za nią tęsknię - wiadomo, widzę ją codziennie a jednocześnie widzę jej puste spojrzenie, odruchy typowo bezwarunkowe i moje serce pęka. Najgorzej jest wieczorami, wtedy już kompletnie opadam z sił, zazwyczaj już nie wiem co mam myśleć, co czuć. Czy traktować już ją tak jakby nie żyła, czy jak głupiec się oszukiwać, że a może jeszcze będzie dobrze.. Może jest tu ktoś, kto przechodził przez to co ja? Może ktoś umie powiedzieć jak żyć? Niby minęły cztery tygodnie, a mi wydaje się zdecydowanie mniej. Ból jest ciągle taki sam, doszło tylko minimalne przezwajanie do cierpienia.

Edited by Liss91
Błąd
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.