Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Praca i przyszłość, temat skierowany dla osób mających +18 lat


wiktoriakulka27
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem 18letnią osobą, która w tym roku przystępuje do egzaminów maturalnych. Chciałabym dobrze zdać maturę i udać się na studia, jednak brak mi chęci do nauki, przede wszystkim dlatego, że nie mam motywacji. Brak motywacji wiąże się z tym, że nie wiem, co chcę robić w przyszłości. Całkowicie nie odnajduję się w ''poznawaniu siebie''. Wiek emerytalny sięga 62 lat dla kobiet! Więc chciałabym wybrać kierunek studiów, adekwatny do mojej przyszłej pracy, a nie chcę męczyć się przez całe swoje życie w pracy, która jedyne co mi da(oprócz niskiego wynagrodzenia) to zaawansowany poziom nerwicy. 

Pytanie zatem kieruję do starszych osób ode mnie, jak odnaleźliście swoje ''prawdziwe ja''? 

Czy jesteście zadowoleni z pracy, którą teraz wykonujecie? 

 

Link to comment
Share on other sites

Hej Wiktoria, 

Mam 26 lat i do tej pory nie do końca wiem co bym chciała robić. Gdy stałam przed takim wyborem jak ty postawiłam wszystko na jedną kartę -  chciałam iść na psychologię. Nie dostałam się i nie zaczęłam żadnych studiów. Wyjechałam do Anglii i dopiero po 4 ,5 roku zdecydowałam że chce studiować. poszłam na zarządzanie bo to kierunek który pasuje do mojej aktualnej pracy. Czy jesem pewna że chce to robić ? kiedyś byłam bardziej pewna a teraz już nie. być moze za kilka lat będę chciała robić coś innego albo inaczej, będę miała odwagę zrobić coś innego to być może wyląduje spowrotem na studiach ;) nue musisz wybierać teraz - ja się z jednej strony cieszę ze nie poszłam na studia zaraz po szkole. popracuj, popróbuj i dopiero idź na studia jak już się czymś zainteresujesz. inaczej będziesz się poprostu męczyć ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

A czy po powrocie, ciężko było się przestawić na powtórną naukę? Dużo osób mówi, że po takich przerwach, z niechęcią się wraca.

Swoją drogą, również myślałam o wyjechaniu za granicę, jednak martwię się, że się nie odnajdę. Czy Pani sama zdecydowała się na taki wyjazd? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.