Skocz do zawartości
wiktoriakulka27

Praca i przyszłość, temat skierowany dla osób mających +18 lat

Polecane posty

Witam wszystkich. Jestem 18letnią osobą, która w tym roku przystępuje do egzaminów maturalnych. Chciałabym dobrze zdać maturę i udać się na studia, jednak brak mi chęci do nauki, przede wszystkim dlatego, że nie mam motywacji. Brak motywacji wiąże się z tym, że nie wiem, co chcę robić w przyszłości. Całkowicie nie odnajduję się w ''poznawaniu siebie''. Wiek emerytalny sięga 62 lat dla kobiet! Więc chciałabym wybrać kierunek studiów, adekwatny do mojej przyszłej pracy, a nie chcę męczyć się przez całe swoje życie w pracy, która jedyne co mi da(oprócz niskiego wynagrodzenia) to zaawansowany poziom nerwicy. 

Pytanie zatem kieruję do starszych osób ode mnie, jak odnaleźliście swoje ''prawdziwe ja''? 

Czy jesteście zadowoleni z pracy, którą teraz wykonujecie? 

Hej Wiktoria, 

Mam 26 lat i do tej pory nie do końca wiem co bym chciała robić. Gdy stałam przed takim wyborem jak ty postawiłam wszystko na jedną kartę -  chciałam iść na psychologię. Nie dostałam się i nie zaczęłam żadnych studiów. Wyjechałam do Anglii i dopiero po 4 ,5 roku zdecydowałam że chce studiować. poszłam na zarządzanie bo to kierunek który pasuje do mojej aktualnej pracy. Czy jesem pewna że chce to robić ? kiedyś byłam bardziej pewna a teraz już nie. być moze za kilka lat będę chciała robić coś innego albo inaczej, będę miała odwagę zrobić coś innego to być może wyląduje spowrotem na studiach ;) nue musisz wybierać teraz - ja się z jednej strony cieszę ze nie poszłam na studia zaraz po szkole. popracuj, popróbuj i dopiero idź na studia jak już się czymś zainteresujesz. inaczej będziesz się poprostu męczyć ;)

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

A czy po powrocie, ciężko było się przestawić na powtórną naukę? Dużo osób mówi, że po takich przerwach, z niechęcią się wraca.

Swoją drogą, również myślałam o wyjechaniu za granicę, jednak martwię się, że się nie odnajdę. Czy Pani sama zdecydowała się na taki wyjazd? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.