Jump to content

Tesciowa


Paula24173

Recommended Posts

Witam, jestem żona od prawie 2 lat. Mam 2 miesięczna córeczkę ale zanim udało mi się ją wziąść w ramiona musiałam dużo przejść ponieważ Moja tesciowa jest bardzo ciężkim człowiekiem, bardzo mi zatruła życie w momencie gdy się przeprowadzilam do domu rodzinnego Męża który jest jedynakiem. Przez co wtrąca sie w co może, bywało tak że grzebala nam nawet w smieciach żeby sprawdzić czy są dobrze przesegregowane, platala sie po naszym pietrze, przekładała różne rzeczy. Ona oczywiście nic w tym złego nie widziała a potrafiła powiedzieć że to ja jestem niewdzięczna. Po weselu czy poprawinach (odbyły się w różnych terminach przez covid) nie kiwla palcem żeby nam pomóc, moi rodzice na głowie stawali żeby nam ulżyć. Dużo stresu mialam przez nią przez co nie mogłam zajsc w ciążę gwoździem do trumny byly jej słowa gdy podczas kłótni powiedziała że rodzice mnie źle wychowali to raz a dwa kazała mojemu mężowi spodnie założyć bo się obudzi z palcem w nocniku bo go podobno zdradzam z kolegą. Będąc Będąc ciazy odpowiadała gdzie będzie z wnuczka chodzić, jak się będzie bawić itp itd. A ja na chwilę obecną nie mogę patrzeć jakby ja miala wziąść nie ręce. Nie cierpię baby, Maz nie dokonca mnie rozumie, czasami mam wrażenie że ważniejsze jest samopoczucie mamusi a nie moje. Ciągle nalega żebym jej dala wnuczke, albo zostawiła córkę pod jej opieka a dla mnie w ogóle taka sytuacja nie wchodzi w grę, mam ogromną blokadę przed tym, przez to mam problemu z sercem i nerwice. Nie umiem sobie z tym poradzix, ja wiem ze ona mi nie zje dziecka ale tak jej nienawidzę że nie mogę. Tym bardziej że cały czas mi powtarzała, że jestem u niej w domu wszystko w domu i kolo domu jest jej, teraz mi się wydaje że to Dzieciatko jest moje i się z nią nie podzieje. Nie umiem sobie z tym poradzić. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.