Jump to content

Ledwo żyje


Recommended Posts

Dzień dobry, nie mam siły. Jestem na skraju wyczerpania. Mieszkam u rodziców ponieważ nie mam pracy. Jestem z żona w separacji od półtora roku. Możliwe ze zakończy się to rozwodem. Stwierdzeniem nieważności małżeństwa. Mam ciężka depresje. Wczoraj ojciec kłócąc się z bratem powiedział „co za dzieci, trzebaby je wybić”. Usłyszałem to jedząc, byłem na zewnątrz. Ogólnie darli się itp itd. Nie mam aktualnie zbytnio innego wyjścia. Chociaż już rozglądam się za praca nawet na budowie.... jak można coś takiego powiedzieć? Ojciec daje mi pieniądze i jednocześnie potrafi coś takiego powiedzieć.... czuje się tragicznie.... 

 

skonczylem studia informatyczne, mimo to nie mogę aktualnie znaleźć pracy, wcześniej pracowałem w kilku firmach.... odmówiło mi kilka firm, kilka było toksycznych, słyszałem teksty typu „tylko inżynier?”.... nie mam już siły, ledwo żyje.... tyle rzeczy potrafię.... 

no ale co mam zrobić, pójść spać na ulice? Mam psa....

samo to ze będę musiał pewnie pójść na budowę mnie totalnie przytłacza.... zarabiałem po 10tys zł... koledzy się odwrócili ode mnie, każdy tylko myśli o swoim interesie... nikt mnie nie zapyta co u mnie, jak się czuje.... nikt.... miałem silne myśli samobójcze, nie zabiłem się, bo chce żyć...

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Usamodzielnić się, wziąć odpowiedzialność za swoje życie i przeć do przodu. Wiem, z depresją to wydaje się graniczyć z cudem, ale jest to jak najbardziej możliwe i wydawało by się w Twoim przypadku pilne.

Jakiekolwiek mieszkanie oddzielnie, nawet pokój, ale nie z rodziną, nie z ludźmi, którzy pogłębiają ten stan.

2. Brak oczekiwań wobec kogokolwiek. Zadbanie o siebie, bo tylko będąc silnym samemu i kochając siebie jesteśmy w stanie kochać kogoś i dać mu szczęście. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.