Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

nieurodzaj w związkach


bula
 Share

Recommended Posts

Jestem 35letnią kobietą, singielką już od prawie 4 lat. Od zawsze mam problem z budowaniem relacji z mężczyznami.  
Jako dziecko, do ojca czułam głównie strach spowodowany ciągłymi awanturami i rękoczynami.
Dotąd, jedynym moim długim związkiem była miłość z czasów studiów. Powielałam w nim wiele zachowań swojego ojca co zauważyłam dopiero po zakończeniu związku po 6 latach. Od tamtej pory (ok 10 lat temu) nie stworzyłam stabilnego związku. Mimo pracy nad sobą i chęcią samorozwoju, relacje zanim się rozwiną już się kończą. Do tego stopnia że od 4 lat nie uprawiałam seksu. Zdażało się że niesłusznie odbierałam zwykła uprzejmość za obraz aprobaty i zainteresowania.
Nie jestem osobą która siedzi w domu. Uwielbiam taniec i w tej społeczności poznaję wiele ludzi. Jestem postrzegana jako osoba uśmiechnięta i bezproblemowa. Jednak, Ci którzy mnie znają wiedzą jak wiele we mnie niepewności. W obecności innych kobiet często czuję się gorsza. Mam wrażenie że nie interesuję płci przeciwnej jako kobieta, a moje poczucie własnej wartości w tym zakresie maleje z czasem. Lista moich kompleksów rośnie, a ja mam coraz mniej motywacji by dbać o siebie.  Jednocześnie dopatruję się w zwykłych, uprzejmych gestach mężczyzn aprobaty i zainteresowania.

Domyślam się, że przydałaby mi się psychoterapia, ale obecnie zwyczajnie mnie na nią nie stać. Jak pracować nad sobą? jak szukać powodów z których mężczyźni nie patrzą na mnie jak na potencjalną partnerkę?

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Rozumiem z Pani wpisu, że zależy Pani na zbudowaniu związku. Jeśli ta potrzeba jest silna to możliwe, że dlatego odbiera Pani uprzejme gesty ze strony mężczyzn jako oznakę zainteresowania. Może Pani w takiej chwili pomyśleć o tym jakie inne powody sprawiają, że dany mężczyzna jest dla Pani uprzejmy i nie dąży do nawiązania bliskich relacji (wychowanie, kurtuazja, zasady współżycia społecznego). Może Pani zaobserwować czy tak samo zachowuje się w stosunku do innych kobiet. Może Pani obserwować siebie czy zakładając, że ktoś się Panią interesuje sama Pani nie zaczyna zachowywać się względem tej osoby inaczej i powstrzymać się przed takim zachowaniem.

Nie pisze Pani dlaczego relacje Pani były krótkotrwałe i co powodowało, że się kończyły.

Co do pewności siebie to warto sprawdzić na czym buduje Pani swoje poczucie własnej wartości. Z tego co Pani napisała wydaje mi się, że w dużej mierze zależy ono od relacji z mężczyznami i porównywania się z innymi kobietami w tym obszarze. Proszę spojrzeć na siebie jakie są Pani mocne strony i wartości w innych obszarach, za co Pani się lubi i docenia.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.