Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Nakrzyczałem na moją dziewczynę. Czy jestem narcyzem?


pakoo22
 Share

Recommended Posts

Mam 26 lat. Jestem w związku na odległość z 20letnią kobietą. Dzieli nas około 650 km, widzimy się około raz w miesiącu. 

Ponieważ ostatnio byłem w stolicy na szkoleniu, postanowiłem po nim wsiąść w pociąg i zrobić jej niespodziankę (podróż 4h). Nie widzieliśmy się już od miesiaca, i planowaliśmy następne spotkanie za jeszcze ponad pół. 

Po spotkaniu na jej uczelni spędziliśmy kilka godzin razem, po czym znaleźliśmy dla mnie hotel, a ona miała pojechać do domu po swoje rzeczy na noc i wrócić po godzinie. 

Podczas jazdy okazało się, ze jej matka zaproponowała aby poszła z kuzynem na jego studniówkę, ponieważ jego partnerka złamała nogę. Po namowach, uległa, i powiedziała ze po 3 godzinach wróci. Byłem zły, sam w obcym mieście gapiacy w się ścianę. 

Po braku odzewu o 23 dostałem wiadomość iż jest już w domu i zobaczymy się rano. Sprawiło to ze się wściekłem. Powiedziałem ze nie docenia mnie, nie szanuje mnie, mojego czasu, którego mam mało, i pieniędzy. Bez przerwy ja obwinialem zamiast spróbować zrozumieć, samemu szukając zrozumienia. To był mój błąd.

Około 3 rano napisała, ze nie możemy być razem. Że boi się mnie, jestem agresywny i sprawiłem jej emocjonalne piekło. 

Bez przerwy byłem przekonany ze mam racje, lecz powoli zdaje sobie sprawę jakim egoistą byłem, krzyczałem gdy nie dostałem tego co chciałem. 

To nie była pierwsza sytuacja, gdy w ostatniej chwili nasze plany ulegają zmianie lub anulacji z jej strony, lecz tym razem nie poradziłem sobie z tym. Mimo moich wielkich starań wszystko znów poszło marnę.

Czy to mogą byc objawy narcyzmu? Zawsze radziłem sobie z emocjami, lecz tym razem byłem zrozpaczony. 

Nie zauważyłem tego co ona przechodzi, ponieważ była praktycznie zmuszona przez rodzine. Jest bardzo emocjonalna. 

Ciężko mi w tej chwili żyć z samym sobą, przez tak blachą sytuację sprawiłem ze cierpiała. Zrozumiałem swój błąd, lecz już kiedyś powiedziała ze nie potrafie przyjąć odmowy i jestem apodyktyczny. 

Nie wiem czy to była jednorazowa sytuacja, czy może kiedyś się powtórzy.

Nie chcę być takim człowiekiem, jeśli coś ze mną jest nie tak gotów jestem się leczyć. Jeśli nie dla niej, to dla mojej przyszłości.

Przepraszam za ścianę tekstu.

 

Edited by pakoo22
Link to comment
Share on other sites

Szanowny Panie,

na pytanie postawione w tytule wątku można by odpowiedzieć dopiero po przeprowadzeniu diagnostyki. Tego rodzaju kłopoty psychologiczne rozpoznaje się o wnikliwym wywiadzie z osobą badaną oraz po pewnej obserwacji. Jeśli trapi Pana styl funkcjonowania w relacji lub ma Pan poczucie, że nie radzi sobie efektywnie ze swoimi emocjami, warto rozważyć konsultację psychologiczną / psychoterapeutyczną. Specjalista przeprowadzi diagnozę i podsunie możliwe rozwiązania. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.