Jump to content

Chorobliwa zazdrość


Matex680

Recommended Posts

Witam mam na imię Mateusz. Zacznę od tego , że rok temu rozstałem się z swoją byłą żoną. Powodem tego była jej zdrada do której nigdy mi się nie przyznała lecz mam na to dowody . Rozeszliśmy się w zgodzie. W marcu poznałem kobietę w której się zakochałem od pierwszego spotkania. Nadmienie , że ona we mnie też. Moja partnerka zaszła ze mną w ciążę i oczekujemy na dziecko. I od tego właśnie czasu stałem się obsesyjnie o nią zazdrosny. Ona z racji tego , że przechodzi ciężko ciąże ogranicza ze mną kontakt fizyczny. Stała się dla mnie szorstka i trudniej wyraża swoje uczucia wobec mnie. Nadmienie jeszcze , że pracuje w delegacji i wyjeżdżam na dwa tygodnie . Z partnerką jednak prowadzimy częste o długie rozmowy poprzez komunikator jednak te rozmowy uległy też pogorszeniu. Jej zachowanie wywołuje u mnie podejrzenie , że może się z kimś spotykać . Często jest podrażniona . Ja w każdym jej zachowaniu doszukuje się tego, ze mnie zdradza. Stało się to dla mnie obsesją. Powiedziałem jej o swoich obawach. Swojej chorobliwej zazdrości. Ona powiedziała ,że nigdy by mi tego nie zrobiła a te wszystkie jej humorki, brak chęci na seks czy okazanie uczuć spowodowane są ciążą. Jak sobie poradzić z tym wszystkim . Zazdrość pożera mnie od środka i nie chce by popsuła naszej miłości. Dodam , że partnerka też jest po nie udanym małżeństwie . 

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Masz pewność, że to z TOBĄ zaszła w ciążę? Gorąco zachęcam do zrobienia testów DNA na ojcostwo, żebyś przypadkiem nie wychowywał i nie płacił na cudze dziecko, w które być może zostałeś wrobiony. Znasz tę kobietę dopiero 5 miesięcy, można więc śmiało powiedzieć, że bardzo mało ją znasz. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby się okazało, że jest przebiegłą oszustką, manipulatorką polującą na jakiegoś wrażliwego faceta, który będzie spełniał rolę bankomatu i nie robił przy tym problemów. Może Twoja zazdrość nie jest chorobliwa, ale właśnie bardzo zdrowa i dobrze skalibrowana. Świadomie możemy nie zdawać sobie sprawy z pewnych rzeczy, ale nasze głębsze części mózgu często dobrze wiedzą o co chodzi i wysyłają nam wyraźne komunikaty wyrażone w emocjach i przeczuciach.

5 miesięcy znajomości, gwałtowna miłość, dziecko, wyjazdy w delegacje, oziębłość emocjonalna, podejrzenia o zdradę. Zbytnią brawurą byłoby stwierdzenie, że kobieta na pewno zdradza, ale jak dla mnie bardzo mocno tym właśnie pachnie.

Na koniec podsyłam ładną piosenkę  https://www.youtube.com/watch?v=MkCOxFayF04

"(...)być kobietą, bo kobiety są występne i zdradzieckie... Być kobietą, być kobietą - oszukiwać, dręczyć, zdradzać nawet, gdyby komuś miało to przeszkadzać."
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.