Skocz do zawartości

Chorobliwa zazdrość


Matex680

Polecane posty

Witam mam na imię Mateusz. Zacznę od tego , że rok temu rozstałem się z swoją byłą żoną. Powodem tego była jej zdrada do której nigdy mi się nie przyznała lecz mam na to dowody . Rozeszliśmy się w zgodzie. W marcu poznałem kobietę w której się zakochałem od pierwszego spotkania. Nadmienie , że ona we mnie też. Moja partnerka zaszła ze mną w ciążę i oczekujemy na dziecko. I od tego właśnie czasu stałem się obsesyjnie o nią zazdrosny. Ona z racji tego , że przechodzi ciężko ciąże ogranicza ze mną kontakt fizyczny. Stała się dla mnie szorstka i trudniej wyraża swoje uczucia wobec mnie. Nadmienie jeszcze , że pracuje w delegacji i wyjeżdżam na dwa tygodnie . Z partnerką jednak prowadzimy częste o długie rozmowy poprzez komunikator jednak te rozmowy uległy też pogorszeniu. Jej zachowanie wywołuje u mnie podejrzenie , że może się z kimś spotykać . Często jest podrażniona . Ja w każdym jej zachowaniu doszukuje się tego, ze mnie zdradza. Stało się to dla mnie obsesją. Powiedziałem jej o swoich obawach. Swojej chorobliwej zazdrości. Ona powiedziała ,że nigdy by mi tego nie zrobiła a te wszystkie jej humorki, brak chęci na seks czy okazanie uczuć spowodowane są ciążą. Jak sobie poradzić z tym wszystkim . Zazdrość pożera mnie od środka i nie chce by popsuła naszej miłości. Dodam , że partnerka też jest po nie udanym małżeństwie . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Masz pewność, że to z TOBĄ zaszła w ciążę? Gorąco zachęcam do zrobienia testów DNA na ojcostwo, żebyś przypadkiem nie wychowywał i nie płacił na cudze dziecko, w które być może zostałeś wrobiony. Znasz tę kobietę dopiero 5 miesięcy, można więc śmiało powiedzieć, że bardzo mało ją znasz. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby się okazało, że jest przebiegłą oszustką, manipulatorką polującą na jakiegoś wrażliwego faceta, który będzie spełniał rolę bankomatu i nie robił przy tym problemów. Może Twoja zazdrość nie jest chorobliwa, ale właśnie bardzo zdrowa i dobrze skalibrowana. Świadomie możemy nie zdawać sobie sprawy z pewnych rzeczy, ale nasze głębsze części mózgu często dobrze wiedzą o co chodzi i wysyłają nam wyraźne komunikaty wyrażone w emocjach i przeczuciach.

5 miesięcy znajomości, gwałtowna miłość, dziecko, wyjazdy w delegacje, oziębłość emocjonalna, podejrzenia o zdradę. Zbytnią brawurą byłoby stwierdzenie, że kobieta na pewno zdradza, ale jak dla mnie bardzo mocno tym właśnie pachnie.

Na koniec podsyłam ładną piosenkę  https://www.youtube.com/watch?v=MkCOxFayF04

"(...)być kobietą, bo kobiety są występne i zdradzieckie... Być kobietą, być kobietą - oszukiwać, dręczyć, zdradzać nawet, gdyby komuś miało to przeszkadzać."
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.