Jump to content

Rak, porzucenie, oszukanie, depresja, ciężkie stany


Recommended Posts

Nie wiem od czego zacząć i czy ktokolwiek to przeczyta. Mam 24 lata. W zeszłym roku zostałem oszukany na kilkanaście tysięcy złotych przez mojego ówczesnego pracodawcę, zrezygnowałem z tej pracy i poszedłem do innej.

Miesiąc później dowiedziałem się o złośliwym nowotworze, nie chce wnikać w jego szczegóły, ale udało się to zwalczyć bez chemii, bo szybko to wykryłem. Niestety pożegnałem się z jedną częścią ciała. Te dwie rzeczy były już dla mnie bardzo ciężkie. Nie potrafiłem nic zrobić. Czułem największą niemoc w życiu. Nie goliłem się, nie chodziłem do fryzjera, czułem się potwornie. 

Chwilę później zostawiła mnie dziewczyna, którą kochałem. Na prawdę było ciężko. Nie spałem prawie 2 tygodnie. 

Poszedłem do pracy i nie mogłem w niej wytrzymać, bo traktowali mnie jak śmiecia. Zrezygnowałem z niej i założyłem działalność gospodarczą, ale zaraz będzie recesja i nie ma popytu więc muszę zwijać biznes na którym tak na prawdę wyjdę co najwyżej na zero po kilku miesiącach pracy. 
 

Nie mam perspektyw, mam całkowitą depresję, nie wiem po co wstaję z łóżka, nie chcę spotykać się z nikim, bo nawet nie wiem o czym mam rozmawiać z ludźmi. Jest tak źle, że nie potrafię normalnie funkcjonować. Nie śpię dobrze, boję się powrotu raka. Nie mam perspektyw zawodowych. Nie mam co robić całymi dniami. Nie mam po co żyć. Coraz częściej rozważam samobójstwo. 

Link to comment
Share on other sites

Mało to się chłopów ostatnio zabija? Serio chciałbyś dołączyć do tej grupy? Zastanawiałeś jak poczuliby się Twoi rodzice? Całe życie przed Tobą. Masz dopiero 24 lata. Możesz jeszcze poznać całą masę kobiet, z których wybierzesz sobie kochającą przyszłą żonę, która będzie chciała z Tobą spędzić resztę życia i wychować dzieci. Możesz założyć inne biznesy, masz już jakieś doświadczenie. Wystarczy, że jeden biznes wypali i będziesz ustawiony finansowo. Straciłeś przez raka jakąś część ciała, ale jak widać można bez niej żyć. Wciąż możesz robić wszystkie wspaniałe rzeczy, które oferuje życie. Przede wszystkim możesz kochać i być kochany. Wszystko zależy od tego co masz w głowie. Na razie nie jest tam kolorowo, ale zapewniam Cię, to minie,, jeśli znajdziesz siłę, by o siebie zawalczyć. Na początek zachęcam do odwiedzenia psychiatry. Powinien przepisać Ci na jakiś czas leki poprawiające nastrój i skierować na psychoterapię. Na forum niestety nie da się leczyć depresji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.