Jump to content

Toksyczna matka i niepełnosprawny ojciec


noemotion

Recommended Posts

Czesc

Mam problem z rodziną a przez to znalezieniem przyjaciół szczerych. Moi rodzice są niepełnosprawni i w podeszłym wieku. Mama ma 68 lat a tata 70. Obydwoje wydzierają się na mnie i we wszystko wtrącają matka ma mnie za idiotke a tata nie może z nią wytrzymać. Mają wszystkich za plecami za głupich łącznie ze mną. Od momentu jak zrezygnowałam z pracy z której utrzymywalam się samodzielnie i zmian pracy i chęci podjęcia zatrudnienia jestem potępiana w rodzinie za wszystko. Wygarneli mi wszystko i nie wierzą w moje możliwości. Nie dogaduje się z nimi. Są emerytowanymi rencistami z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawnosci. Ja radę sobie tylko hobbystycznie w ramach poświęconego czasu wałkowanie kodeksów. Nie mam szacunku u matki a środowisko mylnie odbiera moja osobę. Wiele osób zwierza mi się jak w konfesjonale a potem wykręca z opowieści. Staram się być niedostępna i zająć w końcu sobą bo sama jestem nieufna i skryta co nie znaczy że nie potrafię samodzielnie bez nerwów sobie że wszystkim radzić. Zawiodłam się na narzeczonym który wywija numery na wszystko. Aktualnie nie stać mnie na nic swojego ani dom ani mieszkanie bo wałkuje wiecznie materiały do nowej pracy. Wyciągnęłam wnioski ze swojego postępowania oraz poznałam się na ludziach. Co robić kiedy nie czuje sie akceptowana a jestem pewna siebie i nie mam kompleksów. Oprócz pracy i pieniędzy ludzie obrabiają mi od 2017 r. Tyłek. Rozpowiadają na mnie rzeczy typu że ja kogoś pomawiam ublizam i rozkazuje. A dowodów nie mają

Nie mogę znieść awantur i potępienia nawet za ubiór... Wiem co robię jestem nie w ciemie bita. Czy macie jakieś sposoby na emocje i insynuacje i wieczna krytykę i porównywanie ludzi. Nawet kiedy nic nie komentuje i nie robię swoje to rodzina i narzeczony którzy są bardzo roszczeniowi chcą ze mnie z czarnej owcy zrobić na siłę ofiarę kozła ofiarnego. 

Czy prawda i szczerość do każdego to niewdzięczność?  Bo myślę że zdecydowanie nie. Przez to wszystko jestem złośliwa jak nigdy. Z tym że czy przy takich podsumowaniach mam ludziom Bliskim i kogo nie spotkam na swojej drodze mydlić oczy? 

Wypielam się na ludzi chorych ciężko sama jestem zdrowa minus że pale. Psychiatry nie potrzebuje. Jak nauczyć się nie prowokować atakować a przede wszystkim bronić siebie jak ktoś mnie zaczepia z byle gówna i osiągnąć sukces swój. Bo ludzie jak są insynuatorami bajdziarzami i za plecami dupe urabiaja bo widzą kogoś który ma się skupić to doszukuja się wszystkiego. A bajkopisarka nie jestem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.