Jump to content

Lęk przed ludźmi, który utrudnia każdy dzień


Cleo1234

Recommended Posts

Witam. 

Mam 28 lat od zawsze miałam ciężkie życie.

Do ukończenia przeze mnie 18 roku życia w domu był codziennie alkohol, oraz przemoc domowa. W wieku 18 lat wyprowadziłam się z tamtad zaczęłam pracować. W wielu 21 lat wyszłam za mąż i urodziłam dziecko, wtedy nie zwracałam na to uwagi, ale gdy syn skończył 4 miesiące a ja poszłam do pracy, to już zaczęłam odczuwać lęk przed ludźmi i nowościami. W wieku 23 lat po urodzeniu córki kupiliśmy dom i wszystko było wporzadku do czasu. Niestety wpadliśmy w długi a ja każdego dnia bałam się że przyjdzie komornik(mam ten lek do dziś). Strach zaczął się nasilać przestałam wychodzić do rodziny i znajomych, wyjście na jaką kolwiek imprezę odpada, ciężko jest mi to wytłumaczyć co czuje, ale jak wiem że mam gdzieś wyjść dostaje ataku paniki ścisku żołądka serce zaczyna walić jak szalone. Jeżeli już gdzieś wyjdę i przebywam z ludzmi dłużej niż 5 minut znowu dostaje ataku paniki i chce jak najszybciej wracać do domu bo zaczyna mi się robić słabo. Boje się wyjść na podwórko żeby przypadkiem któryś z sąsiadów nie chciał zemną nawiązać relacji, żebym nie musiała przypadkiem z kimś rozmawiać. Mam wrażenie że jest coraz gorzej nie chce rozmawiać przez telefon ostateczność to SMS, nie wspomnę już o rozmowie w cztery oczy, nawet w sklepie jak już muszę iść to idę do kasy samoobsługowej, ale tu też wybieram godziny w których nie ma zbyt wielu osób. Problem znika gdy sięgnę po alkohol wtedy jeszcze potrafię nawiązywać kontakt z ludźmi, natomiast gdy już stan upojenia znika odczuwam jescze większy lek. Nie chce zostać alkoholiczka jak było w mojej rodzinie, ale jak radzić sobie z tym lekiem, każdy mi mówi że sobie wymyślam, albo że głód do .... By zajzal to bym biegiem między ludzi szła... Ale nikt nie rozumie tego strachu jaki ja odczuwam w środku, mogłabym po całych dniach leżeć i udawać że mnie nie ma. Niestety tak się nie da a ja muszę funkcjonować dla dzieci. Co dalej robić ? Jak sobie z tym radzić? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.