Jump to content

Nie wiem co robić jak wybrać?


Recommended Posts

Nie wiem co mam ze sobą zrobić Zakochałam się w mężczyźnie którego poznałam nie dawno jest starszy ode mnie o 9 lat i jest bardzo podobny do mnie bardzo dobrze się dogadujemy ale niestety  jestem mężatką i wychowuje dwu letnią córkę nie chcę być określona w sposób zły że robiłam źle i tak dalej Po prostu między mną a mężem uczucie romantyczne wypaliło się dość szybko po ślubie z pojawieniem się córki to w ogóle jakiekolwiek emocje związane z relacjom Partner partnerka wygasły seks stał się bardzo słaby i w ogóle nie mam na jego chęci i nie Cieszy mnie bliskość po prostu nawet nie cieszy nie jego obecność czuję się wręcz z nim źle Kocham swoją córkę i chyba jestem tylko i wyłącznie z mężem ze względu na nią . Mój mąż się dowiedział o wszystkim, że się spotkam z innym kazał mi wybierać między rodziną a nową relacją oczywiście z groźbami typu że zabierze mi wszystko że rozwód będzie z mojej winy ale przez cały czas nie starał się ani chwilę o mnie choć nieraz go prosiłam o rozmowę o to żeby bardziej się skupił na mnie to się tłumaczył że pracuje Choć jak też pracuje i zajmuje się domem dzieckiem ale to miał prawo być cały czas zmęczony a ja nie

więc co teraz zrobić jestem zakochana w innym ale boję się odejść od męża ze względu na groźby I to , że mamy wspólną działkę którą chce mi odebrać proszę o pomoc 

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem powinnaś patrzeć na siebie, bycie w związku ze względu na dzieci niszczy Cię .. dobra mina do złej gry nie jest dobra.

Spróbuj zacząć temat tego że źle się czujesz jakie masz potrzeby za wszelką cenę ..

Trzymam kciuki aby Ci się powiodło 

Link to comment
Share on other sites

Czytalam i widziałam w tym siebie. Jestem juz po rozwodzie. Mąż mi wybaczył i zaczynaliśmy od nowa, terapię, rozmowy itp. Starania trwały pół roku a po 2 latach zakończyłam to. Z perspektywy czasu wiem że jestem nieszczęśliwa bo nie udało mi się w życiu przetrwać przy tym jedynym. I sobie sama pluje w twarz że go zdradziłam. Mimo że teraz ułożyłam sobie życie na nowo z kimś lepszym to wiem że jakbym cofnęła się do tamtego momentu w którym Ty jesteś zrobiłabym wszystko aby jeszcze bardziej się przekonać, porozmawiać szczerze i się postarać o nas. Więc jeżeli masz w sobie siłę walcz dla swojego dziecka o wasz związek. Wciągnij w to twojego męża. Najgorszy jest smutek dziecka gdy drzwi za rodzicem się zamykają i widzi go ponownie za 2 tygodnie. Kobieta jest od trzymania tego ogniska w łóżku i w życiu ale facet musi dać nam tą iskierka do działania ku lepszemu. 

 • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Ja też mam dziecko I nie dałam rady się męczyć,  nie powiem teraz też nie jest lekko mam czasem zawahania czy dobrze zrobiłam ale każde jego nie fajne zachowanie w stosunku do mnie uświadamia mnie , że zrobiłam właściwie szkoda tych lat małżeństwa ale czas iść do przodu ja za długo się męczyłam i dłużej bym nie wytrzymała 

 • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.