Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Recommended Posts

Jestem 22 letnią studentka.
Moje problemy trwają od ok rokue. Pojawiły sie w momencie kiedy odkryłam ze mój chłopak pisze z innymi dziewczynami, kiedy dla mnie nie ma czasu oraz w momencie każdej sesji egzaminacyjnej bądź kolokwium gdzie ciągle porównuje się z innymi i się zamartwiam tym, że jestem gorsza. Nie potrafię zaakceptować tego, że nie jestem perfekcyjna. Nie potrafię sobie poradzic z tym że nie wyglądam tak dobrze jak inne kobiety i że mój chłopak patrzy na nie i wiem ze mu się podobaja, a ja taka nie jestem, co doprowadza do ciągłych kłótni, podejrzliwości zdrady, braku akceptacji jego kontaktów z koleżankami. Brak akceptacji mojego wyglądu doprowadza do tego, ze nie lubię ludzi "ładnych" jestem dla nich zła i niemiła.
Nie potrafię przestać myśleć o nawet maleńkich niepowodzeniach na studiach, powoduje to zaburzenia snu, gdyz rozkladam wszystko na czynniki pierwsze i ciągle myśle że mogłam zrobic to lepiej, zazdroszczę moim znajomym lepszych wyników co poglębia mój smutek.
Nie potrafię rozwiązać problemów normalnie i po prostu "wrzucic na luz" ciągle wywołuje to u mnie ataki płaczu i stany depresyjne.
Nie umiem sie skupic na pozytywnych aspektach zycia, tylko ciągle zastanawia się nad swoimi wadami i tym co mogę z tym zrobic, co w efekcie kończy się na niczym.
Nie potrafię sobie poradzić w żadnej sposob z tymi problemami, jedyne co robię to płaczę bądź rozmyslam o tym wszystkim co powoduje u mnie zdenerwowanie i brak mozliwosci osiagniecia spokoju.

Chciałabym zapytać jak sobie z tym poradzić, jak poprawić swoją samoocenę i relacje w związku i jak nauczyć się radzic sobie z tym, ze nie będę idealna i starać się przestać być zazdrosna i podejrzliwa, oraz jak nauczyć sie nie ragować na wszystko płaczem bądź kłotniami.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W mojej ocenie, jeśli widzisz że facet ogląda się za innymi, (nawet gdy wystosujesz mu stosowne granice - na co sobie pozwalasz a na co nie) to powinna ci się zapalić czerwona lampka, bo najwidoczniej twój facet nie nadaje się do trwałego związku.

Nie daj się w ten sposób traktować, bo jeśli on widzi że nadal jesteś zaangażowana w niego, gdy on lata za innymi, to uczysz go w ten sposób, że może sobie pozwolać na przekraczanie twoich granic.

Piszesz również że nie potrafisz zaakceptować tego że nie jesteś perfekcyjna, tylko że nie ma ludzi perfekcyjnych!:) Tak naprawdę tworzysz w swojej głowie wyolbrzymione obrazy ludzi których zobaczyłaś w momencie gdy odnieśli jakieś zwycięstwo, I porównujesz ich do siebie, że też taka musisz być.

Zaakceptuj to że możesz sobie pozwolić na NIE BYCIE PERFEKCJONISTKĄ, zaakceptuj obecny stan rzeczy, pokochaj siebie, zacznij dbać o siebie w pierwszej kolejności, a pozniej innych, jeśli chcesz coś zmienić w wyglądzie, to weź za to odpowiedzialność i zmień coś w tym aspekcie, bo żalenie się nad tym jakie życie jest nie sprawiedliwe donikąd cie zaprowadzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.